To je rána: Piráti poslali do háje Jiřího Drahoše i Marka Hilšera

29.03.2018 12:45

Piráti uspořádali senátorské primárky ve straně, aby si ujasnili, kdo by mohl v nadcházejících volbách získat podporu členů Pirátů. Podle informací serveru iDnes.cz v těchto vnitrostranických primárkách totálně pohořel akademik Drahoš. Nijak zvlášť nezazářil ani lékař Marek Hilšer.

To je rána: Piráti poslali do háje Jiřího Drahoše i Marka Hilšera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš
reklama

Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš nedávno oznámil, že založí nepolitické hnutí Společně pro Česko. Stejně tak dal najevo, že hodlá bojovat o post senátora na Praze 4, přičemž by údajně uvítal, kdyby se mu dostalo podpory demokratických stran. Včetně Pirátů. A právě u Pirátů Drahoš narazil. „Je to možná proto, že se nám ani nepřišel představit,“ řekl iDNES.cz místopředseda Pirátů v Praze Vít Šimral.

To neznemá, že by mu Piráti nedali hlasy ve skutečných volbách, ale kdyby se přišel Pirátům představit, mohl by získat více hlasů.

A zatímco Drahoš neuspěl, podporu dostal stávající senátor Libor Michálek, který v primárkách porazil druhého prezidentského kandidáta Marka Hilšera. Lepšího výsledku než Drahoš a Hilšer dosáhl i bývalý náměstek na Ministerstvu financí Lukáš Wagenknecht.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…