To je síla: Příznivci Drahoše začali houfně doufat, že Zeman umře, či odejde

29.01.2018 10:08

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš poděkoval na svém facebookovém profilu všem svým příznivcům, a především své manželce Evě. Pod jeho statusem se následně rozhořela diskuse. „Doufám, že za rok, za dva, si Vás konečně zvolíme,“ napsala také jedna z uživatelek. Její příspěvek následně „olajkovalo“ přes osm set lidí.

To je síla: Příznivci Drahoše začali houfně doufat, že Zeman umře, či odejde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Drahoš s chotí Evou
reklama

„Nebyl to marný boj! V demokratické společnosti rozhoduje většina. Ta rozhodla, že si přeje pokračování směru, který prezident Zeman nastolil během posledních pěti let. Taková jsou pravidla hry a dodržování pravidel je něco, co jsem celý život ctil,“ poznamenal Jiří Drahoš.

„Přesto mi dovolte říct: ‚Nebylo to marné, nebylo to marné, nebylo to marné!‘ Ukázali jsme národu, že se v zájmu věci dokáží tábory bývalých rivalů sjednotit, že k sobě máme cestu, že se nebojíme, že se nenecháme ukřičet, a především, že slušnost může být a je síla! A to je něco, co musí staronový prezident vidět a respektovat,“ dodal a poděkoval všem svým voličům, dobrovolníkům a podporovatelům, svému týmu i ženě Evě. 

„Děkuji Vám všem za úžasnou energii, kterou jste mne provázeli celou, bezmála roční cestou až sem. Cesta, která bohužel nebyla vítězná, která ale ukázala, jak skvělí lidé v Česku žijí. Přátelé, bojovali jsme čestně a se ctí prohráli. Zůstaňme spolu i nadále. Naše vlast si to zaslouží!“ vyzval Drahoš.

Pod tímto statusem se objevily převážně gratulující vzkazy, nechyběly však ani ty od Drahošových nesympatizantů. 

„Jsem velice zvědavý na to, jak budou vaši příznivci respektovat to, že zvítězila protistrana, moc tomu nevěřím, ale nechám se překvapit,“ poznamenal pak například Pavel Večeřílek.

Uživatelka Klára Fürstová pak udělila Jiřímu Drahošovi jednu radu. Aby nevyvolával v lidech nenávist.

A objevili se i další, kteří nešetřili kritikou.

Celý příspěvek Jiřího Drahoše:

Dámy a pánové, nebyl to marný boj! V demokratické společnosti rozhoduje většina. Ta dnes rozhodla, že si přeje pokračování směru, který prezident Zeman nastolil během posledních pěti let. Taková jsou pravidla hry a dodržování pravidel je něco, co jsem celý život ctil.

Přesto mi dovolte říct: “Nebylo to marné, nebylo to marné, nebylo to marné!” Ukázali jsme národu, že se v zájmu věci dokáží tábory bývalých rivalů sjednotit, že k sobě máme cestu, že se nebojíme, že se nenecháme ukřičet a především, že slušnost může být a je síla! A to je něco, co musí staronový prezident vidět a respektovat.

Děkuji z celého srdce všem voličům, nejen těm mým, ale každému, kdo svojí přítomností u voleb dokázal, že mu není budoucnost naší vlasti lhostejná… mnoha dobrovolníkům a podporovatelům, bez kterých by kampaň vůbec nebyla myslitelná… Michalu Horáčkovi, Marku Hilšerovi a Pavlu Fischerovi za velkorysou podporu před druhým kolem
… svému týmu, jeho členové nehleděli na čas ani na únavu
… a především mé Evě, která mi od začátku stála po boku. Kdybych necítil její podporu, nejenže bych neměl sílu na tento boj, ale neměl bych ani své sny. Ne každý sen se vyplní, ale bez snů by byly naše životy chudší. Děkuji Ti, Evo, nejen za poslední rok, ale za všechny, co jsme spolu.

Děkuji Vám všem za úžasnou energii, kterou jste mne provázeli celou, bezmála roční cestou až sem. Cesta, která bohužel nebyla vítězná, která ale ukázala jak skvělí lidé v Česku žijí.

Přátelé, bojovali jsem čestně a se ctí prohráli. Zůstaňme spolu i nadále. Naše vlast si to zaslouží! Váš JD

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ven ze špitálů! Covid v Česku: Šíří se vážná informace

9:47 Ven ze špitálů! Covid v Česku: Šíří se vážná informace

Jak stále prudce rostou čísla lidí nově nakažených koronavirem, do nemocnic přicházejí noví covid pa…