To nemůžu dokázat, ale můžu to říct... Mirek Topolánek vyrukoval v rozhlase s vážným obviněním Babiše

03.01.2018 17:53 | Zprávy

Expremiér Mirek Topolánek je dalším z řady prezidentských kandidátů, kteří krátce před volbami zavítali do Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Janu Pokornému Topolánek prozradil, že dnešní premiér Andrej Babiš si prý svého času platil celou politickou scénu. A řekl toho ještě mnohem víc.

To nemůžu dokázat, ale můžu to říct... Mirek Topolánek vyrukoval v rozhlase s vážným obviněním Babiše
Foto: Facebook
Popisek: Mirek Topolánek na vánočním videu

Na úvod rozhovoru Topolánek poznamenal, že není ani „vítač“, ani „kývač“. „Tím, že říkám, že nejsem vítač, říkám, že kromě těch uprchlíků, které musíme přijmout na základě Ženevské konvence a potřebné ekonomické migrace, tak tu určitě žádnou nekontrolovanou migraci nechci,“ uvedl ve vysílání. „Nejsem kývač, nejsem člověk, který se jenom veze. Jsem člověk, který má vlastní názor,“ zdůraznil.  

Proč se staví proti nekontrolované migraci? Už proto, že islámské právo šaría je podle jeho názoru zcela neslučitelné s naším římským, resp. kontinentálním právem.

„Právo šaría je naprosto neimplementovatelné do našeho římského práva, které stojí na rovnosti,“ podotkl Topolánek. Právo šaría nepočítá s rovností. Lidem prchajícím před válkou je podle Ženevských konvencí třeba pomoct, ale to ještě neznamená, že by měli tito lidé dostat české občanství. „České občanství je nesmírně cenné,“ zdůraznil Topolánek.

Posléze konstatoval, že považuje za absolutní nesmysl v tuto chvíli přijímat euro. O pár vteřin později se ještě jednou vrátil k tzv. toskánské aféře. „Toskánská aféra byla účelové kompro, řekl bych dokonce ‚účelouka‘,“ řekl jasně Topolánek.

Když už použil narážku na Andreje Babiše, obratem doplnil, že Babiš hovoří jako o zkorumpovaných jen o těch politicích, kteří se od něj nedali koupit. „Andrej Babiš si přece tady platil celou politickou scénu řadu let. To nemůžu dokázat, ale můžu to říct... Ale já jsem profesionál, takže jsem schopen spolupracovat s řadou lidí, se kterými bych jinak nešel do hospody,“ podotkl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

21:13 Trafika pro Beka? Ministrovi napsal naštvaný učitel. A nebyl sám

Ministr školství Mikuláš Bek (STAN) se brání spekulacím, že si v rámci novely zákona o vysokých škol…