To zase byla Sněmovna, poslanec už nemá ani trenky. Hrozily davy v obchodech

23.4.2021 12:00 dop.

Poslanec Milan Feranec (ANO) ve Sněmovně ze všech sil hájil vládu svého stranického šéfa Andreje Babiše s ministrem zdravotnictví za hnutí ANO Petrem Arenbergerem. Chtěl vědět, zda si poslanci chtějí vzít na triko další možné zhoršení epidemie tím, že by se kvůli zrušení opatření otevřely obchody. Poslanec SPD Radek Koten na Ferance vytáhl trenky, které nemůže sehnat.

To zase byla Sněmovna, poslanec už nemá ani trenky. Hrozily davy v obchodech
Foto: repro ČT
Popisek: Milan Feranec na snímku vpravo vedle exministra dopravy Antonína Prachaře

Feranec u řečnického pultíku ve Sněmovně konstatoval, že i pandemický zákon povoluje ministerstvu zdravotnictví vydávat nenadálá opatření, v případě nebezpečí z prodlení, která později, do 48 hodin, schválí vláda, což se také stalo.

Anketa

Je Vladimir Putin nebezpečím pro Českou republiku?

5%
94%
hlasovalo: 38043 lidí

Kdyby to probíhalo jinak, hrozilo by podle Ferance, že se po skončení nouzového stavu mohly na jeden den otevřít všechny obchody. „Jeden den bychom měli otevřené obchody. Všichni by se tam nahrnuli a vy všichni byste kritizovali, jak se to udělalo strašně blbě, proč na ten jeden den se otevřely obchody,“ rozčiloval se Feranec.  

Konstatoval také, že u opatření přijatých na základě pandemického zákona nemá Sněmovna pravomoc tato opatření rušit. A pokud by o jejich zrušení přesto požádala, Feranec by rád věděl jednu věc. „Nebo tam bude dovětek, že Sněmovna přebírá odpovědnost v případě nárůstu onemocnění? To tam asi nebude,“ konstatoval Feranec.

Počítá s tím, že vláda předloží Sněmovně zprávu, proč ta či ona opatření potřebujeme, ale to nemění nic na tom, že Sněmovna jednotlivá opatření zrušit nemůže.

Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová ve faktické poznámce žádala vládu, aby dovolila malým živnostníkům za dodržení všech protiepidemických opatření konečně podnikat.  

Po Ferancovi se s faktickou poznámkou přihlásil také poslanec SPD Radek Koten a vzal to stručně.

„Já jsem si obvykle kupoval ponožky a trenky v Lidlu. Nyní tu možnost nemám, tak mně prosím poraďte, jak to tedy vyřešit, protože všechno mi dochází. Kolegové, já nevím, jak jste na tom vy, ale mně to prostě dochází. A je poměrně zvláštní záležitostí, že vy přijdete do obchodu, v tom obchodu to zboží je, ale nemůžete si ho koupit, protože je obehnané červenou páskou,“ podotkl Koten.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

21:12 „Slovenská armáda má 17 tanků, my jich máme 34, Bulhaři 20...“ Analytik v ČT počítal. Došel k tomu, že je potřeba zastavit Putina

Devět zničených ruských vojenských letounů na anektovaném Krymu hlásí Ukrajina. Ne však jako výslede…