Toto vám jinde neukážou! Skutečné události z Kosova. Neozbrojení Srbové na zemi. A pak začala palba

30.05.2023 19:57 | Reportáž

Útok na poklidné srbské protestující, kteří bránili zabrání budov jejich místní samosprávy na severu Kosova, skončil několika desítkami zraněných. Proti srbským občanům beze zbraní zaútočili tamní kosovsko-albánští policejní ozbrojenci, několik Srbů těžce zranili a postřelili. Reportér PL ze srbského Bělehradu popisuje situaci krok za krokem.

Toto vám jinde neukážou! Skutečné události z Kosova. Neozbrojení Srbové na zemi. A pak začala palba
Foto: Facebook
Popisek: Albánští ozbrojenci s vojáky KFOR začínají útočit na poklidně sedící srbské protestující.

Kosovsko-albánští ozbrojenci ze speciálních policejních jednotek ROSU začali během pondělním poklidných protestů na severu Kosova střílet ostrými na neozbrojené srbské protestující.

Výsledkem je přes padesát zraněných srbských občanů, z toho několik ve vážném stavu bojuje o život po operaci na jednotce intenzivní péče. Zraněni byli i příslušníci jednotek Severoatlantické aliance KFOR.

Část médií přinesla zavádějící informace o tom, co se vlastně během pondělí v několika srbských městech na severu Kosova a Metohije stalo. Přidali se i někteří čeští zákonodárci, kteří na svých sociálních sítích sdílí anonymní profily v albánštině šířící dezinformace a zcela převrácené interpretace událostí, které mají vyvolat dojem, že agresory byli srbští občané.

Mezi těmito fake news jsou i účelově sestříhané videa, která zabírají pouze raněné albánské ozbrojence nebo příslušníky KFOR. Tyto profily též například mluví o střelbě, slzeném plynu a omračujících granátech. Střelba skutečně proběhla, ovšem ze strany kosovsko-albánské policie na Srby, kteří protestovali s holýma rukama. Stejně tak to byly albánské jednotky, kdo do davů začal masivně stříkat slzný plyn a omračující granáty.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Kosovo pole je úrodná , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse8cc1c64ee4703e5406b51e7eb23e936f68e014b419b213a802 , 31.05.2023 7:52:04
oblast, která patřila Srbům. Kdysi tam prohráli s Turky. Teď prohrávají s Albánci , kteří mají požehnání USA , kteří potřebují v Evropě chaos, aby ekonomicky posílili dolar, který jde pod kytičky. Mimo jiné, Srbové se hlásí k podpoře Ruska a to už před 1. světovou válkou.

|  13 |  0

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…