Truchlíte kvůli odchodu Británie z EU? Utíkejte na náměstí Václava Havla. Peszynski a další to tam zkouší „rozchodit“

31.01.2020 16:44

Jásáte nad brexitem, nebo vám je odchodu Britů z EU líto a nepochybujete o tom, že na rozvod s evropským společenstvím doplatí jak Britové, tak členské státy EU, Česko nevyjímaje? Pokud platí spíš to druhé, můžete svůj smutek a obavy rozchodit na náměstí Václava Havla v Praze po boku aktivisty Tomasze Peszynského.

Truchlíte kvůli odchodu Británie z EU? Utíkejte na náměstí Václava Havla. Peszynski a další to tam zkouší „rozchodit“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž
reklama

Velká Británie už za pár hodin nebude členskou zemí EU. Někteří z Britů slaví, některým je smutno. Do druhé skupiny patří především Skoti, kteří většinou hlasovali proti brexitu. I v České republice nad brexitem lidé jásají i vyjadřují smutek. Zatímco do první skupiny nepochybně patří exprezident Václav Klaus, do druhé spadá např. aktivista Tomasz Peszynski, který dokonce neváhal užít slov „fu**ing Brexit day“.  

Své rozladění se Peszynski, který stojí za českou pobočkou hnutí Pulse of Europe, pokusí rozchodit na náměstí Václava Havla v Praze. Každý, kdo je z brexitu stejně rozladěn, se k němu prý může přidat.

Brexit

„Strašně nás štve brexit. Jdeme to rozchodit na náměstí Václava Havla dnes v 16 hodin. Třeba vás tam potkáme, hlásá česká pobočka hnutí Pulse of Europe. Sám Peszynski se vyjádřil obdobně. Na rozdíl od svých kolegů si však také od plic zanadával. V angličtině. 

brexit

Brexit

O tom, že odejdou z Unie, Britové rozhodli v červnu roku 2016. K rozvodu mělo dojít už v závěru března loňského roku, ale britské hádky o to, jak má vlastně brexit vypadat, samotný rozvodový den odsunuly až na leden roku 2020.

Prozatím se toho ale moc nezmění, až do konce roku budou Britové ctít všechna pravidla EU, ačkoli už nebudou jejími členy. Do konce roku by měla být dojednána další smlouva, ve které bude popsáno, co bude potom. V tuto chvíli však zůstává otázkou, zda se tuto druhou smlouvu podaří dojednat do konce roku. Britský předseda vlády Boris Johson o tom však ani dnes nepochybuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…