U Soukupa: Víc peněz pro lidi! žádal Okamura. Ale...

25. 3. 2019 8:22

„Vláda ANO, ČSSD a KSČM zcela nesmyslně navrhuje zkrácení pracovní doby místo toho, aby prosazovala zvyšování mezd. Hnutí SPD naopak prosazuje zvyšování mezd, jelikož naši občané pracují za třetinové mzdy než v Německu. Tuto situaci je potřeba napravit v prvé řadě. A na veřejnost vyplul další skandál – nové milionové čachry členů ČSSD s dotacemi EU,“ píše lídr SPD Tomio Okamura na svém facebookovém profilu. Poukazuje rovněž na své vystoupení v pořadu Moje zprávy na TV Barrandov Jaromíra Soukupa, kde komentoval aktuální politické dění a navrhoval řešení.

U Soukupa: Víc peněz pro lidi! žádal Okamura. Ale...
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura

Je osmihodinová pracovní doba přežitek? O tom hovořil moderátor Jaromír Soukup. „Politici jsou sice v této otázce jednotní, až na TOP 09, která chce mít všude roboty, tak ono to ještě chvilku potrvá. V tomto volebním období se to určitě nestihne. Tak snad v tom příštím, nebo popříštím. Až se pak bude všude pracovat 32,5 hodin týdně, u nás slavnostně zavedou 37,5 hodiny. Chápete, jsme trošku pozadu,“ sdělil Soukup. 

„Ten návrh, s kterým přišli politici, nehodnotím kladně. Pro mě je důležité, aby byly zvýšené mzdy. Ve srovnání se západní Evropou máme třetinové mzdy,“ poznamenal k tomu Okamura. „Až se zvýší mzdy alespoň na blízkou úroveň západních států, tak se pojďme bavit o zkrácení pracovní doby,“ dodal. „Lidé chtějí víc peněz, a ty peníze ve státním jsou. Naše důchody a platy tomu neodpovídají, miliardy se vyvádějí nadnárodními korporacemi do zahraničí,“ poznamenal Okamura k tomu, že peníze Českou republikou protékají. 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Anketa

Pro koho byste hlasovali ve 2. kole prezidentských voleb na Slovensku?

hlasovalo: 10413 lidí

Dále Soukup poukázal na nekvalitní web v Ústeckém kraji, který měl pomáhat vozíčkářům. „Jistý politik za ČSSD se však rozhodl pomáhat bez ohledu na to, jestli to někomu pomůže, nebo ne,“ sdělil k webové stránce, která dle něj dopadla tragicky a je plná chyb. „Proč stránky za peníze vůbec vznikly? Jsme v Česku. Celý ten projekt vyšel na víc než 20 milionů korun z evropských peněz,“ rozhorlil se Soukup nad tím, že výroba webové stránky vyšla na necelé dva miliony korun. Následně zmínil obchodního ředitele společnosti, která webové stránky připravila, Jána Szántó, jenž měl problémy s nabíráním černých duší do strany. 

„Politici ODS a ČSSD jsou nejčastěji souzenými politiky za korupci. Když jsme na severu Čech, připomenu rozsáhlou dotační kauzu ROP Severozápad. Druhou věcí jsou evroské dotace. Měli bychom si uvědomit, že nejde o dar z Bruselu. My odvádíme obrovské peníze do Bruselu, tam nějaký úředník řekne, za co je máme utratit, a vrátí nám je zpátky,“ rozhorlil se Okamura. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

9:02 Takový binec! Skandál po pohřbu Karla Gotta? FOTO, za které možná vyrazí šéfa

Bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát se na svém facebookovém profilu zamyslel nad snímkem z po…