Ukrajina: Neměli Putina. Promarnili úplně všechno. Petr Drulák se nebál říct, jak se věci mají

10.06.2022 7:15 | On-line

Bývalý velvyslanec ve Francii a někdejší náměstek ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka Petr Drulák pro Rádio Universum hovořil o kořenech současného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. „Ukrajina je země, kde byl rozvrat víceméně nepřetržitý, a žádný Putin tam k moci nepřišel,“ konstatuje.

Ukrajina: Neměli Putina. Promarnili úplně všechno. Petr Drulák se nebál říct, jak se věci mají
Foto: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky
Popisek: Petr Drulák

K bližšímu pochopení válečného rusko-ukrajinského konfliktu profesor Drulák zmiňuje dění na Ukrajině, kde byl rozvrat víceméně nepřetržitý a „hrála se hra oligarchů“. „Bylo v podstatě jedno, jaký prezident je u moci. Kdo je prezidentem, to zase tak velkou roli nehrálo. Někdy to Ukrajinu směřovalo spíš k Západu, někdy spíš k Rusku, ale ve skutečnosti byli nositeli moci oligarchové,“ říká.

„Když se podíváte zpět, tak Ukrajina v 90. letech, a po roce 2000, promarnila úplně všechno. Ukrajina je země, která je neuvěřitelně bohatá. Má obrovský potenciál, ale její elita ji naprosto zničila. To je také potřeba mít na paměti, když mluvíme o těchto dvou zemích,“ upozorňuje diplomat.

  • Původní zdroj ZDE

Západ v této situaci podle něj viděl příležitosti. „Byly to příležitosti privatizační, jak v Rusku, tak na Ukrajině. Samozřejmě to bylo opět jen pro otrlé, kteří mají ostré lokty, někteří v tom uměli docela dobře chodit,“ podotkl.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

16:19 Nový Green Deal? Zdraží úplně všechno, psal Blesk. A Fiala prý dostal strach

To, co Andrej Babiš (ANO) započal, Petr Fiala (ODS) dorazí. Zelený teror se blíží. Udeří na peněženk…