Útok cizinců na pražského číšníka byl pokusem vraždy. Pachatelům hrozí až 18 let

22.01.2019 18:47

Pamatujete si ještě na video, které vloni v dubnu prolétlo českým internetem jako kulový blesk, ve kterém dva nizozemští turisté kopali do českého číšníka? Případ se posunul do další fáze. Nizozemcům hrozí až 18 let vězení, napsala ČTK.

Útok cizinců na pražského číšníka byl pokusem vraždy. Pachatelům hrozí až 18 let
Foto: Repro Youtube
Popisek: Cizinci kopou do pražského číšníka

V dubnu 2018 otřáslo Čechy, Moravany a Slezany video, na němž byli zachyceni turisté z Nizozemska, kteří se na Staroměstském náměstí v Praze vrhli na číšníka, povalili ho na zem a kopali do něj tak dlouho, že lékaři v nemocnici pak měli plné ruce práce s tím, aby ho uzdravili. A proč se turisté na číšníka vrhli? Upozornil je, že by v restauraci neměli pít vlastní alkohol.

Policejní mluvčí Andrea Zoulová oznámila, že policie případ došetřila a navrhla obžalovat dva nizozemské občany. Hrozí jim až 18 let vězení. Jsou to totiž hlavní strůjci bestiálního útoku na českého občana.

„Policie dvojici původně vinila z těžkého ublížení na zdraví, později ale případ překvalifikovala. Deník Právo v minulosti uvedl, že vše změnily lékařské znalecké posudky, podle kterých byla intenzita útoku značná a život ohrožující,“ napsala ČTK.

Sluší se připomenout, že tři turisté již byli za útok obžalováni a odsouzeni k podmíněným trestům. Současně byli vykázáni z České republiky, do které se nesmějí vrátit po dobu pěti let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

10:07 „EU zradila.“ Babiše objal, ale jinak Orbán zuřil. To nikdo nenapsal

Premiér Babiš včera navštívil Maďarsko a spolu se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem si proh…