VIDEO „Do ha*zlu, migranti!“ Český kamioňák ve Francii unikl z léčky. A natočil policejní zátah

03.07.2020 21:43

„Kdo říká, že to polevilo, tak tady jasně vidíte, že nic nepolevilo,“ říká o migrační vlně český řidič kamionu, který na svém youtubovém kanálu TruckMartin zveřejňuje videa, na nichž ukazuje, jak migranti přepadávají kamiony při snaze dostat se do Velké Británie. Často tak činí za použití blokád silnic v nepřehledných úsecích a využívají momentu, kdy řidiči musí zastavit, aby překážky odklidili. Na jednom z videí šofér přináší jedno ze zaznamenaných setkání s touto metodou. „Konec Německa a celou Belgii absolutně nestavět,“ varuje. Malá chvilka nepozornosti může motoristy vyjít draho.

VIDEO „Do ha*zlu, migranti!“ Český kamioňák ve Francii unikl z léčky. A natočil policejní zátah
Foto: Repro YouTube TruckMartin
Popisek: Řidiči jedoucí do Velké Británie musí počítat s hrozbami ze strany migrantů
reklama

Anketa

Má Zeman pravdu, že heslo ,,Black Lives Matter" je rasistické?

98%
2%
hlasovalo: 32325 lidí
Video s migrantskou léčkou začíná plynulou noční jízdou po dálnici A25 (E42) nedaleko sjezdu obsluhujícího aglomeraci francouzského města Dunkerk. Po chvíli řidič musí zpomalit, jelikož odbočuje na výjezd, směřují na Calais.

Na trasu, která je kamionovou dopravou hojně využívána pro svou blízkost k trajektům a Eurotunnelu mezi kontinentem a Velkou Británií, se však nedostane, jelikož jej v ostré pravotočivé zatáčce s maximálně povolenou 30km rychlostí zničehonic čeká dopravní značení rozmístěné uprostřed cesty.

Překvapený řidič prudce zpomalí a osvětluje, odkud vítr fouká. „Do hajzlu! Migranti!“ zvolá. Rychle přeřadí zpátečku a po krátkém couvání rozráží barikádu z dopravního značení nárazníkem kamionu. „Dobrý, odsrala to značka. No… A nevím, jestli jsem ho nepřejel. Každopádně utíkali,“ komentuje šofér a ihned se na plný plyn pokouší co nejrychleji dostat z blokovaného přípojného pruhu.

Fotogalerie: - Uprchlíci se valí do Evropy

Uprchlíci ze Sýrie v srbské Subotici nastupucjí do...
Autobusové nádraží v Subotici, odkud imigranti míř...
Ze Subotice jezdí každý den autobusy do Německa. I...
Imigranti v Subotici na nádraží nabíjí své chytré ...
Autobusové nádraží v Subotici, odkud imigranti míř...
Autobusové nádraží v Subotici, odkud imigranti míř...

„Dobrý, jsem z toho venku,“ oddechne si po chvíli jízdy po dálnici A16 ku Calais. Přestože kamion zřejmě manévrem mohl utrpět lehké škrábnutí, řidič to s chladnou hlavou přechází: „Asi jsem odřel předek… Mrdám to…“

Incident se podle data palubní kamery odehrál na konci letošního května.

Na dalším videu můžeme spatřit, co by zřejmě následovalo, kdyby řidič neznalý léčky zastavil a šel značení odklidit ručně. Můžeme vidět otevřený přívěs jiného řidiče, který se chystal nalodit, avšak místo toho musel zůstat stát, jelikož měl v korbě několik migrantů. Jak kamioňák komentuje, tak parkoval na nesprávném místě.

„Kdo říká, že to polevilo, tak tady jasně vidíte, že nic nepolevilo,“ říká dále při záběrech, kde za pomoci policistů vyskakují migranti z nákladového prostoru.

„Když by je našli v Anglii, tak za každého jako řidič zaplatíte 600 liber,“

„Konec Německa a celou Belgii absolutně nestavět. Aby vám tam nalezli, tak si stačí jenom odskočit si na benzínce,“ varuje.

A co s chycenými migranty bude po jejich chycení při činu v přístavišti? „Odvezou je za bránu a tam je vypustěj,“ podotýká.

Pokuty mohou být i značně vyšší, a často vzniká i škoda na voze či nákladu. „Když se vám tam prořežou třeba plachtou, tak to nikdo neřeší. Nebo nějaké škody na nákladu, když způsobíte, tak to Francouzi neřeší vůbec. Pokud na to přijdete před bookací (odbavením), tak je to ještě na francouzské straně, ale když až za bookací, tak už se to bere jako území Británie, a tam už hrozí postihy 2000 liber za migranta,“ popisoval před časem pro Český rozhlas jeden z řidičů kamionu komplikace, se kterými se on a jeho kolegové pravidelně setkávají při přejezdu do Velké Británie.

Řidičům podezřelým z organizace nelegální migrace do Británie u soudu hrozí až 14 let vězení nepodmíněně. Ale i ve Francii se musí mít motoristé na pozoru. V prosinci loňského roku byl řidič Jiří Sagan odsouzen za pašování 15 migrantů z Iráku. Ti mu do nákladního vozu, dle jeho slov, vlezli bez jeho vědomí. Soud jeho argumenty nevyslyšel a dal mu dva roky natvrdo.

Přepadávání projíždějících kamionů i osobních vozů je v oblasti kolem přístavu Calais velice časté. Poměrně často dochází ke zranění projíždějících řidičů, ale i samotných migrantů.

Fotogalerie: - Paříž bez uprchlíků

Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...
Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...
Do části Paříže, která byla v obležení migrantů, s...
Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...
 Do části Paříže, která byla v obležení migrantů, ...
Kolem stanice metra Stalingrad v Paříži se soustře...

Řidiči projíždějící touto oblastí musí mít stále na vědomí, že se jejich poklidná jízda po dálnici během minuty může zvrátit i v boj o život. Co se na území okolo Calaiské úžiny děje kupříkladu shrnul britský motorista Rhys Williams – byl v časných ranních hodinách roku 2016 přepaden, když projížděl Calais. Obyvatelé zdejšího uprchlického tábora na jeho vůz začali házet velké kusy betonu a snažili se ho všemožně zastavit. „Přes cestu položili stromy a větve, abych nemohl projet dál. Nad hlavami mávali motorovými pilami a policie byla naprosto bezradná,“ vyjevil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

7:10 Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

Nejen Matteo Salvini, někdejší ministr vnitra Itálie, ale i řada dalších členů Parlamentu se začíná …