VIDEO Ještě jedno vystoupení Andreje Kisky v Praze. Dost nezvyklé

29.10.2018 13:00

Zatímco český prezident Miloš Zeman rozdával na Hradě státní vyznamenání a oceňoval např. padlé české hrdiny z Afghánistánu, ale vedle nich i zpěváka Michala Davida, publicistu Erika Besta nebo miliardáře Pavola Krúpu, v pražské Lucerně si lidé připomínali sté narozeniny republiky po svém. V jednu chvíli se sálem rozlehl jásot a bouřlivý potlesk. Na tamní pódium také vystoupil prezident. Slovenský prezident Andrej Kiska, který pronesl závažná slova.

VIDEO Ještě jedno vystoupení Andreje Kisky v Praze. Dost nezvyklé
Foto: KPR
Popisek: Setkání prezidentů Miloše Zemana a Andreje Kisky

V neděli 28. října 2018 slavila naše republika sté narozeniny. Občané výročí slavili po celé zemi, každý po svém. Prezident Miloš Zeman vyznamenal ve Vladislavském sále Pražského hradu na 41 žen a mužů, byli mezi nimi padlí čeští hrdinové z Afghánistánu, zabití hrdinové druhé světové války i jeden z hrdinů roku 1968. Vedle těchto lidí dostali státní vyznamenání také politolog Zdeněk Zbořil, publicista Erik Best nebo slovenský miliardář Pavol Krúpa.

Fotogalerie: - Roma Pride 2018

Pochod romské hrdosti Roma Pride 2018
Pochod romské hrdosti Roma Pride 2018
Pochod romské hrdosti Roma Pride 2018
Pochod romské hrdosti Roma Pride 2018
Pochod romské hrdosti Roma Pride 2018
Pochod romské hrdosti Roma Pride 2018

Anketa

Jste hrdí na Českou republiku?

85%
15%
hlasovalo: 7221 lidí

Skupina lidí stojící před Pražským Hradem směrem k Vladislavskému sálu křičela: „Hanba a  styďte se!“ Za co by se oceňovaní měli stydět? Prý za to, že přebírají vyznamenání právě z rukou Miloše Zemana.

Ale všechny oslavy se netočily jen kolem Pražského hradu. Občané oslavovali sté narozeniny republiky na Václavském náměstí i v pražské Lucerně. Zaplněný sál jásal a s interprety zpíval jednu píseň za druhou. Hromový pokřik a burácející potlesk se však ozval ve chvíli, když Michael Kocáb oznámil, že na pódium přichází slovenský prezident Andrej Kiska.

Ten za víc než vlídné přijetí poděkoval a pronesl k lidem pár vět. „(Milan Rastislav) Štefánik říkal, že ti, kteří si myslí, že za ně svobodu vybojují jiní, si tuto svobodu možná ani nezaslouží. My, nebo vy, kdokoliv z vás si myslí, že za něj lepší Česko nebo Slovensko vybojuje někdo jiný, možná přemýšlí špatně. My všichni musíme udělat něco proto, aby Česko i Slovensko byli krásnými zeměmi se sebevědomými lidmi. Krásný večer,“ rozloučil se slovenský prezident. Na cestě z pódia ho provázel další hromový potlesk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

12:34 Proč jsou všichni umělci liberální levičáci? Protože jsou nevzdělaní blbci, přiznal prý ekonomovi ve slabé chvilce jeden z nich

Server E15 přišel s článkem, že rocková kapela Coldplay ruší turné kvůli ekologickým důvodům. Prý si…