VIDEO To nemůžu říct, to by mě zavřeli. J. X. Doležal se rozjel, i o Babišovi

04.07.2019 17:07 | Zprávy
autor: kas

S Helenou Šulcovou si přišel popovídat známý provokatér, psycholog a novinář Jiří X. Doležal a opět rozjel krasojízdu. Celý svět včetně ČR je prý v p*deli. Poznal to podle šneků. Babiš prý představuje Marxův monopolní imperialismus a vzpomněl na to, jak doporučil Babišovi, aby si šel zahulit. Kalousek je podle něj jedním z mála dobrých kandidátů na premiéra, protože na něj nic neví. A Miloš Zeman...

VIDEO To nemůžu říct, to by mě zavřeli. J. X. Doležal se rozjel, i o Babišovi
Foto: Repro Youtube
Popisek: Novinář a psycholog Jiří X. Doležal

Úvod patřil Doležalovu oblíbenému zkoumání hlemýžďů. Reportér Reflexu se pochlubil svými výzkumy šnečích mutací. A na pozorování šneků demonstroval globální oteplování. „Já jak sbírám ty šneky, tak vidím, že jsme úplně v prdeli. Úplně v prdeli! Za posledních asi 20 let se tady objevilo 16 nových druhů plžů, z toho asi deset z Balkánu, protože už je jim tady teplo. Na opuštěném Žižkovském nádraží žije už na příhodných místech populace těchto hlemýžďů, který jsou z Anatolie, z Turecka. A taky je jim tam dost teplo.“ A dodal, že mu lidé posílají fotky mrtvých „zavíčkovaných“ šneků na povrchu. „Hlemýžď, když je mu zima, tak se nasere, zavrtá a upadne do zimního spánku – hibernace. A když je mu horko, tak se taky nasere a zavrtá a upadne do eltního spánku – estivace.“ Dodal, že již loni byla kořenová vrstva tak proschlá, že se šneci nedokázali zavrtat a umírali vedrem na povrchu.

Šulcová se věnovala i jeho účasti na demonstraci na Letné. A otázce, zda je globální oteplování větší problém než Andrej Babiš, či naopak. „Jak se to vezme. Globální oteplování nás pravděpodobně vyhubí jako druh. Ale velmi málo s ním můžeme jako občané vyspělé středoevropské země, která sice v rámci tý Evropy má tu řepku a jiný prasárny, ale ve srovnání s Indií jsme ráj, takže my s tím globálním oteplováním kromě toho, že se nebudeme chovat jako úplný prasata, až zas tak moc nemůžeme dělat. Ale s Babišem jo! Byť jako Babiš nás ohrožuje otroctvím, ne vymřením, tak jako Babiše můžeme vykopat my sami,“ odpověděl Doležal.

Babiše označil za představitele „Marxova monopolního imperialismu“. „Babiš je jako přízrak z devatenáctého století, který to chce všechno schramstnout a všichni budeme dělat na Agrofert,“ vysvětlil svůj výrok s otroctvím. ČR se podle něj pomalu stává jednou z divizí Agrofertu a Evropská komise sice „prachy“ hlídá, ale neuhlídá.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…