VIDEO V Británii řeší na vysokých místech útok aktivistů na podnik oslavující Churchilla. Podívejte se, co prováděli uvnitř mezi hosty

02.02.2018 9:10

V londýnské kavárně, která zobrazuje Winstona Churchilla, hosté v klidu rozhodně neposedí. Stávají se zde totiž terčem útoků aktivistů bojujících za lepší svět, a to tím, že za pokřiku „Churchill je rasista“ se snaží hosty z podniku vyhnat. Deník MF DNES napsal, že celou situaci již řeší nejvyšší britští politici.

VIDEO V Británii řeší na vysokých místech útok aktivistů na podnik oslavující Churchilla. Podívejte se, co prováděli uvnitř mezi hosty
Foto: pixabay.com
Popisek: Winston Churchill
reklama

Pomyslný pohár snesitelného přetekl, když do kavárny nesoucí název „The Blighty UK Cafe“, v překladu něco jako „Stará dobrá Británie“, vtrhla skupina aktivistů, která lidi vyzývala k tomu, aby místo bojkotovali, informovala MF DNES. Například obraz Churchilla nyní zdobí nápis „zmetek“.

Pro aktivisty je zde pěstí do oka mnoho věcí. Například to, že v kavárně najdete modely stíhaček Spitfire z bitvy o Británii a také britské vlajky. Název Spitfire nese i zdejší káva a čaj si zde hosté vychutnávají z hrnku, jenž zdobí obrázek Churchilla. Sledovat je možné i náznaky protiletadlového krytu. Nejoblíbenější jídlo si hosté kupují pod názvem The Winston a tradiční britskou snídani z dob, kdy Britové ještě dřeli, najdou v menu pod názvem „britská slanina“. Druhé nejlepší jídlo se jmenuje The Clementine podle Churchillovy manželky.

Je celkem nepochopitelné, že tuhle tematickou kavárnu mění aktivisté v bojiště, avšak místo podle některých prý oslavuje kolonialismus a imperialismus. Vše začalo tím, že nejdříve dorazily petice s tím, aby Churchilla kavárna nadobro odstranila, pak následovalo použití dezinfomací a fake news. Na webu kavárny se začaly objevovat recenze, že kavárna je špatná, špinavá a nemá dobré jídlo.

Jenže přesto, že i tento nápor kavárna ustála, rozhodli se bojovníci vedení Halimo Husseinovou, která je dcerou somálských přistěhovalců, vtrhnout do kavárny, kde začali číst, za co Churchilla odsuzují. Vyzývali i majitele kavárny, aby se za Churchilla omluvil, protože tím necitlivě vyvolává vzpomínky na britské impérium.

Majitele se však zastali všemu přihlížející hosté. Jeden z nich na aktivisty vykřikl: „Churchill bojoval za naši svobodu,“ a dočkal se skandované odpovědi „Churchill byl rasista“. „Kdybychom nemohli oslavovat Churchilla, nemohli bychom oslavovat nikoho,“ stojí si za svým majitel kavárny Chris Evans. Proti aktivistům protestovalo už pár poslanců a ozval se i ministr zahraničí Boris Johnson, který vyzval Corbyna, aby odsoudil hanobení „nejlepšího válečného vůdce, jakého jsme kdy měli“. Husseinová je mimo jiné i nadšenou členkou Labouristické strany a obdivovatelkou předsedy Jeremyho Corbyna, který patřil k pravidelným hostům této kavárny. Ten ale situaci doposud nekomentoval.

VIDEO: Aktivisté okupují britskou kavárnu velebící Churchilla

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální cenzura v ČT! Jan Kraus, jak ho neznáte: Špinavé zákulisí

8:44 Brutální cenzura v ČT! Jan Kraus, jak ho neznáte: Špinavé zákulisí

VZPOMÍNKY A PERLY Pět let jsem měl v České televizi opravdu svobodu, mohl jsem to dělat, jak jsem ch…