VIDEO „Zkurví, posere, kraviny.“ Hovoří vyznamenaný umělec Jiří Krampol. A tohle znáte?

24.10.2018 11:41

Jedním z těch, kteří mají 28. října na Pražském hradě převzít státní vyznamenání, má být i herec a komik Jiří Krampol. Připomeňti si s námi originálního baviče, jehož nekorektnost možná mnohé rozzuří, jak naznačil první komentář webu Pavla Šafra Svobodné forum: „Stačí urazit pár lidí a hned máte nárok na medaili od Zemana“.

VIDEO „Zkurví, posere, kraviny.“ Hovoří vyznamenaný umělec Jiří Krampol. A tohle znáte?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Krampol

Ten se stal kromě svých charakterních hereckých rolí známým především svou televizní show Nikdo není dokonalý, kde mezi pouličními kvízy mezi občany se svými hosty vyprávěl historky vypovídající o naší současnosti.

Jindy si komik zase dělal legraci z nesrozumitelných analýz uměleckých kritiků.

Jiří Krampol se nikdy nebránil ani satiře. Před rokem 1989 spolupracoval s Miloslavem Šimkem, jednou z nejvýraznějších postav tohoto žánru.

Krampol má na kontě také řadu vtipů, které by dnešní korektnost nazvala jako „homofobní“, a proto je možné, že je v souvislosti s jeho oceněním mnozí budou připomínat . Ve svém televizním pořadu vyprávěl například vtip o homosexuálovi, kupujícím kuře.

Mezi jeho oblíbené kousky patřilo též žertovné zpodobňování osob asijského původu, ať už Vietnamců, nebo ve slavné scénce z Miloslavem Šimkem hrál Japonce.

K politice se ale neváhal vyjádřit i vážněji, často i pro ParlamentníListy.cz. Ostře například kdysi vystoupil například proti vládě Petra Nečase, která chtěla po lidech, aby si utahovali opasky, a mezitím si úředníci a manažeři ve státních podnicích vypláceli miliony. „Někdo přijde do nějakého podniku, všechno to zkurví, posere to ze všech stran, že se to tam celé hroutí a oni mu na odchodnou ještě dají zlatý padák v podobě milionů,“ rozčiloval se.

Poslance Marka Bendu nazval „hovadem“, když ho chtěl hnát před soud za vtip, který Krampol vyprávěl o Romech. „Kvůli tomuhle vtipu. Dělá Rom autoškolu, projede zatáčkou a učitel autoškoly povídá: ‚Vy jste si nevšim tý značky?‘ – ‚Jaký značky?‘ – ‚Tam byla značka.‘ – ‚Značka? Že by hliníková? Mám se pro ni vrátit?,“ objasnil Krampol.

V časech, kdy celý národ řešil neudělené státní vyznamenání Jiřímu Bradymu, Jiří Krampol pro ParlamentníListy.cz řekl: „Mne takovýhle kraviny – co dělá nějaký Brady nebo nějaký ministr – nezajímají. Nesleduju to, nezajímá mě to... Víte, co mě zajímá? Že ti hajzlové zkurvený zdražili plínky důchodcům a těm důchodcům teď zbývá z důchodu jen patnáct procent. To mne zajímá!“.

Je třeba dodat, že Jiří Krampol dodnes chodí rozdávat humor mezi občany a rozhodně ne jen ve svých televizních představeních, jak dokládá například jeho návštěva mezi seniory.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

8:44 Vypadněte z ČT! Václav Moravec ztratil nervy. Ruply mu jako nikdy

VZPOMÍNKY A PERLY Václav Moravec o sobě prý již v gymnaziálních časech zjistil, že je exhibicionista…