Ve stínu brexitu se prý v Británii dějí strašné věci. Šikana, zatýkání, vyhazovy z práce...

19.01.2019 18:22 | Zprávy

Zákazy, šikany, vyhazovy, zatýkání a uprchlictví, tak popisuje dění za kulisou brexitu spisovatel a hlasitý euroskeptik Benjamin Kuras. Brexitový zmatek podle něj zastiňuje ostatní civilizačně kritická, leč méně nápadná témata a události. „Když se k nim člověk pročte, mohou se jevit jako zneužití brexitové mlhy k nepozorovaným demontážím svobody a demokracie,“ upozorňuje ve svém komentáři na serveru Neviditelnýpes.cz a zmiňuje některé z nich.

Ve stínu brexitu se prý v Británii dějí strašné věci. Šikana, zatýkání, vyhazovy z práce...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Benjamin Kuras

Jako první podle Kurase stojí za zmínku Dr. Andrew Dunn, který coby přednášející sociální vědy byl vyhozen z lincolnské univerzity za kombinaci několika trestuhodných činů. V komunálních volbách PRÝ kandidoval za Stranu nezávislosti UKIP a napsal publikaci vyslovující názor, že někteří nezaměstnaní zůstávají na podpoře proto, že zpohodlněli, jsou vybíraví a nechce se jim dělat ledajakou práci.

Neuvedl prý sice konkrétně, koho tím myslí, ale protože v téže době vyšla statistická zpráva vládní komise společenské mobility uvádějící, že jen 18,9 % britských muslimů ve věku 16-64 je v zaměstnání, musel být logicky v podezření z rasismu. „I když se mu to nedá dokázat, vyhodit ho pro jistotu nemůže nikomu ublížit. Na přednáškách, seminářích a v publikacích dr. Dunn vyslovoval, jak sám přiznává, různé „anti-politickokorektní názory“. A že tedy jeho vyhazov byl motivován ne profesně, nýbrž politicky, a je tedy porušením akademické svobody a občanských práv,“ upřesnil Kuras.

Dunn se proti neoprávněnému vyhazovu odvolal k soudu, a prohrál. Za všimnutí zde prý stojí dvě pikantnosti. Britský soudce se domníval, že politická korektnost a pravda jsou synonyma. A že vyslovovat jiné názory než ty „korektní pravdivé“ je už i na akademické půdě trestné.

Dále jeho pozornosti neušla ani příhoda, kdy James Goddard, jeden z lídrů žlutovestových protestů, byl zatčen šestičlennou policejní četou pro podezření ze spáchání trestného činu „rušení veřejného pořádku“, když v demonstraci na podporu brexitu vynadal anti-brexitové poslankyni žádající nové referendum do „nacistů“ a „lhářů“. „Pikantní je na tom to, že policii by to samotnou nenapadlo, dostala podnět předsedy parlamentu a stovky poslanců, kteří věří, že vynadat poslanci do nacistů a lhářů by mělo být trestné,“ upřesnil a doplnil, že ani poslankyně, ani nikdo jiný přitom neutrpěli žádnou tělesnou újmu a „trestný čin“ byl pouze verbální.

Jako další pikantnost spisovatel zmínil Studentskou unii univerzity v Canterbury zastupující dvacet tisíc studentů, která zakázala vyhláškou „Fancy Dress Guidelines“ kostýmy kovbojů a indiánů a podobných „etnických, kulturních, genderových, neschopnostních nebo sexuálních stereotypů“ jako „rasistické a urážlivé“. Též zakázáni jsou prý křižáci, izraelští vojáci, sebevražední teroristé, prorok Mohamed a Harvey Weinstein. Důvodem je prý dát studentlm sílu být kreativní a přitom se všichni cítit vítaní a bezpeční.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak to vysvětlíte?

Nejenže musíme na bydlení šetřit nejdéle v celé Evropě, ale dokonce si ČR za loňský rok v mezinárodním porovnání o příčku pohoršila, čímž spadla úplně na dno. Uznáváte, že jde o vaše naprosté selhání, že místo toho, abychom si polepšili je to přesně naopak? Kdy se už konečně začnete intenzivně zaob...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

4:44 V Děčíně tlačili do dětí transgender. A přišlo se na to. Je zle

Mají mít města a rodiče právo kontrolovat, co se učí ve školách? Tuto otázku budou řešit v Děčíně, k…