Vidíte ty pomluvy? Jistě z pětikoalice. Já s Babišem o tom vůbec nemluvil... Okamura vypěnil před televizní kamerou

14.07.2022 23:00

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se v letním speciálu pořadu 360° Soukromí politiků na CNN Prima News opřel do premiéra Petra Fialy (ODS), který je podle něj „nic neříkající politik“. Jeho kabinet kritizuje, že se chová k občanům arogantně a nechce jim pomoct. Naopak české předsednictví v EU prý vyjde na miliardy, ale nic neovlivní, jde pouze o „kamufláž“. Prozradil také, jak je to s jeho údajnou podporou Babiše v prezidentských volbách.

Vidíte ty pomluvy? Jistě z pětikoalice. Já s Babišem o tom vůbec nemluvil... Okamura vypěnil před televizní kamerou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Úvodem Okamura řekl, že neplánuje odpočinek o dovolené, nedovolí mu to prý přemíra testosteronu. „Já nepotřebuji odpočívat, málo i spím, chodím spát ve tři, v půl čtvrté. Ptal jsem se doktora, proč tomu tak je. A způsobeno je to tím, že mám vysokou hladinu testosteronu. Potřebuji něco dělat, věci posouvat, snažím se vytvářet politický tlak. Vždy jsem potřeboval mluvit... nemluvný politik je absolutní katastrofa, takových je ve Sněmovně většina, to je tristní situace,“ vysvětlil, že chce na prvním místě pomáhat českým občanům.

Vadí mu, že se lidem snižuje životní úroveň a že vládní pětikoalice to podle něj ignoruje: „Vláda si ani po tři čtvrtě roce nevšimne, že se občanům snižuje životní úroveň, musíme být proto přísnější, abychom je probudili. Premiér Petr Fiala čeká pořád na nějaké signály, a ty stále nedorazily. Nevím, jaké další signály by měl mít, než když se lidé dostávají do exekuce,“ opřel se Okamura do vlády, že stále nepřišla s návrhy na řešení zdražování.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Vymezil se opětovně vůči premiérovi Petru Fialovi (ODS) a ministrovi práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL): „Nic neříkající politik... to je Petr Fiala, to je Marian Jurečka, to jsou lidi, kteří si nezapamatují, co říkali ve svých projevech. Museli dát dohromady vládní slepenec, aby nás ve volbách porazili,“ uvedl. Dotaz o osobní zášti šéf hnutí SPD uvedl na pravou míru: „Ve Sněmovně mám rád všechny lidi, i mé názorové odpůrce. Kdyby se panu Fialovi něco přihodilo třeba na ulici, budu první, kdo mu zavolá sanitku, i když o mně vykládá nesmysly, v krizi si máme pomáhat,“ uvedl Okamura.

  • Celý pořad ZDE

Anketa

Líbí se vám výstava zničené techniky Ozbrojených sil Ruské federace na pražské Letné?

4%
96%
hlasovalo: 24919 lidí
Ve volném čase by ale své soukromí s nikým z členů vlády trávit rozhodně nechtěl: „Vyhrotili to v osobní rovině, soukromí bych s nimi trávit nechtěl. Odmítám, když vládní činitelé používají vulgarity,“ doplnil lídr jedné z opozičních stran.

Na přetřes přišel i blížící se podzim a možná covidová vlna. Podle Okamury by se současná vláda měla poučit z předchozích chyb a rozhodně nedělat plošná opatření. „Ukázalo se, že plošná opatření se míjela účinkem,“ upozornil.

Kde by naopak plošná opatření měla přijít na řadu – v rámci zdražování potravin, energií. „To plošně dopadá na občany, zde jsou plošná opatření namístě. Všechny evropské země na ně přistoupily – zastropují ceny energií apod. Česko má nejvyšší DPH na potraviny ze všech zemí ve střední Evropě,“ zdůraznil Okamura. „Vláda se ale tváří, že to nevidí, nechce občanům pomáhat, to je problém. Plyn by měla nasmlouvat přímo, vláda je servilní vůči Bruselu,“ doplnil.

Fialův kabinet kritizuje i pro přístup k uprchlické krizi. „Vláda selhala hned v úvodu, nalákala sem nepřizpůsobivé romské migranty. Ukrajinky a Ukrajinci by se měli vracet zpět na Ukrajinu. Na západní Ukrajině je klid a bezpečno,“ poukázal Okamura na informace zahraničních médií.

Zasmál se nad otázkou, co prosadíme v rámci českého předsednictví v Radě EU. „Neprosadíme vůbec nic, je to kamufláž, která má způsobit dojem, že malá země v EU něco ovlivní. Neovlivní nic! Bude to stát obrovské miliardy celou Českou republiku. EU nemá smysl, musíme se vrátit ke spolupráci evropských národů bez diktátu Bruselu, nebýt vazalem cizích mocností,“ upozornil, že ovládat několik států z centra zkoušel už Hitler, sovětský blok a další.

Anketa

Jsou ceny elektřiny v ČR spravedlivé, s ohledem na mezinárodní situaci?

0%
98%
hlasovalo: 30559 lidí
Tomio Okamura také vysvětlil, jak je to se spekulacemi, že se s expremiérem a předsedou hnutí ANO Andrejem Babiše domluvil, že ho podpoří v prezidentských volbách. „Vidíte, jak šíří pomluvy, to je jistě z pětikoalice. S Babišem jsem na to téma vůbec nemluvil, není náš kandidát. V SPD platí, že budeme diskutovat o prezidentském kandidátovi po komunálních a senátních volbách,“ upozornil.

Na dotaz, zda má v plánu se účastnit boje o Hrad, Tomio Okamura sdělil: „Nyní nejsou cílem osobní ambice, ale aby občané České republiky měli lepší životy. Z politického a manažerského hlediska umím věci řídit, dát jim řád, systém, aby to bylo úspěšné.“

Závěrem se zamyslel nad tím, zda na podzim vyrazí lidé demonstrovat do ulic: „Chtěl bych vyzvat občany – referendem o vládě budou zářijové volby, to je jediné, čeho se politici bojí. Možná lidi půjdou do ulic, politika je vrtkavá. Když vidím aroganci vládní pětikoalice, jak lidmi opovrhují, jak se k nim neskutečně arogantně chovají... Jako Pekarová Adamová, která řekne, že vláda tu není pro lidi. Pokud nejsme spokojení, musíme jít k volbám – to by měla být ta demonstrace, demokraticky vyjádřit svůj názor,“ uzavřel předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…