Vládní „prasečkář“ Jurečka zjevně netuší, o čem mluví. Komentátor si vzpomněl na slavný obrázek o lidovcích

23.11.2022 18:49 | Komentář

Výroky Mariana Jurečky o rozkrádání za vlád Václava Klause jsou podle Petra Macinky pozoruhodnou ukázkou „hrdiny z bagru“, který vůbec netuší, o čem mluví. Útočí totiž současně na vlastní spolustraníky v čele s Josefem Luxem, kteří u oněch privatizací byli nejsilnějším koaličním partnerem ODS. A jeho slova o vině Václava Klause za zadlužování veřejných rozpočtů jsou podle něj směšná už úplně.

Vládní „prasečkář“ Jurečka zjevně netuší, o čem mluví. Komentátor si vzpomněl na slavný obrázek o lidovcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marian Jurečka

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) byl hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS. A právě v tomto pořadu nešetřil kritikou na exprezidenta Václava Klause. Podle jeho slov se dopustil rozkrádání majetku a zničil bankovní sektor.

„Nemyslím si, že na území České republiky je krize, protože pokud se podíváme na tu situaci z pohledu toho, že máme čím topit, máme tady plné zásobníky plynu při vstupu do zimní topné sezóny, udělali jsme opatření na zajištění podpory domácností, malých a středních firem a veřejného sektoru – a teď finalizujeme ještě ta opatření, kromě těch dotačních podpor, v oblasti zastropování pro velké firmy, tak já si troufnu říct, že ve finále – a to ukážou i příští měsíce, tu situaci zvládneme,“ poznamenal v pořadu k otázce krize ministr Jurečka. Podle něj si udržíme nejnižší nezaměstnanost v EU.

Ve vysílání se Jurečka velmi zostra pustil do exprezidenta Václava Klause. Reagoval tak na kritiku někdejší hlavy státu, jež v minulosti uvedla, že vládní kabinet působí chaoticky a chování ministra průmyslu Jozefa Síkely (za STAN) je naprosto nepochopitelné.

Podle Jurečky se Klaus v minulosti dopustil rozkrádání státu a zničení bankovního sektoru. „To říká člověk, který dopustil rozkrádání majetku v době privatizace, zničil bankovní sektor a byl na začátku zadlužování státu?“ řekl doslova Jurečka.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Dobrý den, pane Mašku, myslíte, že vyšetřovací komise ke střelbě bude nezávislá a něco vyšetří, když ji řídí poslanec z vládní strany a celkově v ní mají vládní poslanci převahu? Já dost pochybuji, že podrazí nohy Rakušanovi, protože bez STAN by se koalice neobešla. Proč tam nemá více zástupců opozi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Všimli jste si, že by to někdo psal?“ Holec si všiml, jaké je ticho o Fialových slibech

11:55 „Všimli jste si, že by to někdo psal?“ Holec si všiml, jaké je ticho o Fialových slibech

Nejdražší a nejzbytečnější věc v EU je její parlament. Fiala je největší lhář v historii, Joe Biden …