Volíte blbě. Budeme vás přesvědčovat, říká politolog-kmet. Ale pozor na Milion chvilek...

01.08.2019 7:03

O tom, že lidé volí špatně, což svědčí o naší úrovni, hovořil v pořadu Prostor X s moderátorem Čestmírem Strakatým politolog Bohumil Doležal. Varoval zároveň před tím, že po premiérovi Andreji Babišovi (ANO) to může být ještě horší.

Volíte blbě. Budeme vás přesvědčovat, říká politolog-kmet. Ale pozor na Milion chvilek...
Foto: ČT
Popisek: Bohumil Doležal

Bohumil Doležal v rozhovoru vyjádřil své přesvědčení, že preference hnutí ANO svědčí o úrovni voličů, nás všech. „Lid se ale mýlí často a tu většinu, která je s novými pořádky spokojená, je třeba neustále přesvědčovat o jejich chybě,“ poznamenal. „Neznamená to, že to, co si lidé zvolí, je svaté,“ dodal. 

Dle jeho slov v Česku chybí někdo, komu by bylo možné dát důvěru. Opozice je dle jeho slov bezzubá. 

Anketa

Čeští senioři prý podléhají tzv. ,,dezinformacím". Je to bezpečnostní hrozba?

8%
92%
hlasovalo: 17442 lidí

Video najdete ZDE.

Dále se pak 79letý Doležal vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi a k premiéru Andreji Babišovi. Oba se podle něj shodnou bez problémů a táhnou za jeden provaz. A to ve chvíli, kdy  jde o utahování demokracie. Režim se nám dle Doležala mění pod rukama. I když se po sametové revoluci v roce 1989 udělala spousta chyb, není to podle jeho slov důvod demokracii rozbít zcela. „Je o nich nutno zcela otevřeně mluvit," podotkl. „Demokracie má vždycky chyby, diktatura nemá chyby, ta má policii,“ uvedl. 

„Rozhodující na prezidentovi je svévolný výklad Ústavy a alternativní orientace zahraniční politiky,“ řekl k Zemanovi Doležal. „Teď to vypadá, že jeho pozice je silnější, ale pořád je to zkrátka jeden konglomerát: Zeman – Babiš – Okamura – Filip. To jsou nové pořádky,“ uvedl. 

„Skřípat mezi Babišem a Zemanem to bude vždycky, neboť si oba představují, že budou oba první, a to být nemůžou,“ dodal.

Závěrem se pak také vyjádřil k demonstracím, jež organizuje spolek Milion chvilek. Podle Doležala tomu spolku chybí politické požadavky a aktivita. „Dělají jen anarchii, která se může zvrátit v totalitu. Neměli by požadovat odstoupení Babiše a Zemana, ale právě nové volby a prosazení žaloby na prezidenta v Poslanecké sněmovně,“ uzavřel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš je ostuda! Pospíšil hřímal, Benešová ho uťala: Tady pan doktor chodí demonstrovat na ta náměstí. Kdo ty protesty platí?

12:31 Babiš je ostuda! Pospíšil hřímal, Benešová ho uťala: Tady pan doktor chodí demonstrovat na ta náměstí. Kdo ty protesty platí?

V nedělní Partii televize Prima se spolu utkali ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová…