Všichni kolem Hřiba jsou v pohodě, zato Pospíšil je v šoku. Podívejte se, kdo hledá pro primátora ředitele

07.07.2020 16:57 | Zprávy

Matěj Kubíček, který provedl předvýběr kandidátů na funkci ředitele magistrátu, je z Pirátské strany. „Nezjišťovala jsem si, kde je členem. Je mi to jedno. Vycházím z vlastních zkušeností s touto společností. Je to naprosto nestranný profesionál,“ reagovala zastupující ředitelka magistrátu Zdena Javornická. „Jsem v šoku,“ zareagoval Jiří Pospíšil. Informaci přinesly Novinky.

Všichni kolem Hřiba jsou v pohodě, zato Pospíšil je v šoku. Podívejte se, kdo hledá pro primátora ředitele
Foto: Facebook Zdeňka Hřiba
Popisek: Zdeněk Hřib na koloběžce

Na Novinkách vyšel článek, že se pražské vedení pod Zdeňkem Hřibem snaží marně vybrat ve výběrových řízeních ředitele magistrátu. Již dvakrát pokus skončil neúspěchem, a proto si na třetí pokus Praha najala náborovou agenturu, která by provedla předvýběr. Nově však vyšlo na veřejnost, že tím byla pověřena firma Matěje Kubíčka, který je zároveň členem Pirátů. Firmu pověřenou předvýběrem, Monster, si Praha najala ještě před otevřením třetího výběrového řízení.

Celý článek ZDE:

„Měli jsme dvě neúspěšná výběrová řízení. Navrhovala jsem politikům, abychom se v rámci personálního předvýběru obrátili na agenturu, která se tímto zabývá. Politici nevěděli, o jakou agenturu se jedná,“ vysvětlovala Novinkám postup zastupující ředitelka magistrátu Zdena Javornická.

Matěj Kubíček je členem pražských Pirátů od podzimu roku 2019. Podle Novinek tedy jde o to, že předvýběr kandidátů pro komisi, které bude předsedat pirátský primátor, vytvořil člen stejné strany. Javornická v tom však problém nevidí. „Nezjišťovala jsem si, kde je členem. Je mi to jedno. Vycházím z vlastních zkušeností s touto společností. Je to naprosto nestranný profesionál,“ vysvětlila.

Problém v tom podle Novinek nevidí ani samotný primátor Prahy Zdeněk Hřib. „Zdena Javornická přistoupila k tomu, že najala profesionální personální agenturu s cíleným marketingem, která je schopná se kvalifikovaně rozhlédnout po trhu práce. Její volbu nadnárodní společnosti Monster jsem nerozporoval,“ popsal Hřib.

Novinky oslovily i samotného Kubíčka. „S panem primátorem nejsem v podstatě vůbec v kontaktu. Jsem členem Pirátské strany, ale nemám tam žádnou funkci. V kontaktu jsem byl pouze s paní ředitelkou,“ odmítl střet zájmů. Prý se tedy vedení Prahy obrátilo na Kubíčka proto, že předchozí dva kandidáti na funkci za moc nestáli a potřebovali, aby se jim tam přihlásil někdo dobrý.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tle

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jste lhář a nejhorší premiér, vyslechl si Fiala od podnikatele. A povolily nervy

15:25 Jste lhář a nejhorší premiér, vyslechl si Fiala od podnikatele. A povolily nervy

Premiér Petr Fiala (ODS) se dostal do křížku s jedním z podnikatelů na debatě Restart Česka v pražsk…