Vy se ani nehlašte... Exnáměstek Závodský chtěl šéfovat na pražském magistrátu, jenže...

06.08.2020 21:41

Někdejší náměstek z Ministerstva financí Ondřej Závodský chtěl šéfovat pražskému magistrátu. Přestože pražská koalice se snaží post už od dubna 2019 marně obsadit, Závodskému předem vzkázala, ať se do výběrového řízení ani nehlásí, protože nemůže uspět. Píše to server CNN Prima News.

Vy se ani nehlašte... Exnáměstek Závodský chtěl šéfovat na pražském magistrátu, jenže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstek ministra financí pro majetek státu Ondřej Závodský

Závodského měl od přihlášky do výběrového řízení odrazovat Matěj Kubíček. Ten za náborovou firmu Monster prováděl předvýběr kandidátů. A Závodskému napsal: „Obdržel jsem informaci z MHMP (Magistrátu hlavního města Prahy, pozn. red.) ohledně zaslání vašeho profilu. Bohužel vám nedoporučuji se do výběrového řízení hlásit,“ uvedl Kubíček již dva měsíce před otevřením oficiálního výběrového řízení. 

Doporučení pak neměl Závodský dostat proto, že dva ze tří koaličních partnerů – Praha sobě a Spojené síly pro Prahu – se báli, že jde o kandidáta třetího partnera, Pirátů. To však vylučuje primátor Zdeněk Hřib (Piráti), jenž uvedl to, že ve výběru však byli jiní kvalitní uchazeči. „Pozice ředitele úřadu má být plně apolitická,“ dodal k tomu Hřib.

Závodský byl z postupu agentury řešící výběr ředitele magistrátu překvapen a do výběrového řízení se následně ani nepřihlásil. Praha sobě i Spojené síly pro Prahu nyní vylučují, že by jakkoliv chtěly, aby se Závodský výběrového řízení neúčastnil. „Nikoho jsem nevyřazoval. Naopak jsem se snažil, aby se přihlásilo co nejvíce kandidátů a byl co nejlepší výběr,“ řekl k tomu šéf Prahy sobě Jan Čižinský s tím, že Závodský by pro něj byl silným kandidátem.

V současné době vede úřad zastupující ředitelka Zdena Javornická, a to od června 2018, kdy primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala Martinu Děvěrovou – a to v souvislosti se zásahem policie kvůli dotacím pro sport. 

reklama

autor: vef

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FOTO Jakub Železný si rýpnul do Pavla i Lipavského v OSN. Rozpoutal bouři

21:01 FOTO Jakub Železný si rýpnul do Pavla i Lipavského v OSN. Rozpoutal bouři

Moderátor České televize Jakub Železný si povšiml „chyby“, které se prezident Petr Pavel dopustil na…