Žádná vana a doma mrznu. Šetříme, odhalila Hilšerova žena

02.12.2022 20:19 | Ze sítí

Manželka prezidentského kandidáta Marka Hilšera v rozhovoru pro iDnes.cz zodpověděla několik dotazů coby potenciální první dáma. K aktuální energetické krizi popsala, jak jí kvůli šetření energiemi manžel nedovoluje napouštět si doma vanu „a snížili jsme teplotu, takže tam teď mrznu“, řekla (s úsměvem).

Žádná vana a doma mrznu. Šetříme, odhalila Hilšerova žena
Foto: Vít Hassan
Popisek: Marek Hilšer s manželkou Monikou Hilšerovou přišli podpořit Jiřího Drahoše do Kongresového centra v Praze, kde jeho štáb sledoval výsledky voleb

Monika Hilšerová byl také dotazována, zda by se přestěhovali do Lumbeho vily u Pražského hradu, pokud by se Marek Hilšer stal prezidentem. „My jsme o tom ještě vůbec nepřemýšleli,“ podotkla. Co se týká zámku v Lánech, ten by se podle ní měl otevřít veřejnosti. „Určitě by se měl otevřít lidem.“

Svého manžela by prý ráda doprovázela na prezidentských zahraničních cestách. „Ano, co to jen půjde,“ sdělila s tím, že by však zároveň ráda pokračovala ve svém stávajícím zaměstnání. „To bych ráda pokračovala, dělám anestezioložku na Karlově náměstí na klinice KARIM, zároveň jezdím i se záchrannou službou, to mě také hodně baví,“ pravila.

Jako své poslání coby první dámy zmínila rozšíření paliativní péče. „To je určitě téma, které by mě zajímalo,“ dodala manželka uchazeče o Hrad Marka Hilšera.

Souhlasí se všemi jeho politickými názory? „No, v zásadě asi ano,“ uvedla. Je pro uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry a určitě podporuje i adopci dětí stejnopohlavními páry. Jasno naopak nemá v  otázce na uzákonění eutanázie: „Je to tak složitá otázka, složité téma, že je strašně těžké na to odpovědět,“ řekla Hilšerová.

V současné době českou společnost svírá energetická krize a narůstající inflace, v důsledku toho se snaží domácnosti šetřit a snižovat svou spotřebu energií. Hilšerová proto byla dotázána, zda se i u nich doma začalo už šetřit. „Ano, začali jsme šetřit. Manžel mi nedovoluje napouštět si vanu a snížili jsme teplotu, takže tam teď mrznu. No, nedá se nic dělat,“ pokrčila s úsměvem rameny manželka Marka Hilšera.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vyser.. se už na Babiše a něco dělejte. Zbabělci!“ Fiala opět připomněl, že Babiš prohrál. Toto ale nečekal

19:48 „Vyser.. se už na Babiše a něco dělejte. Zbabělci!“ Fiala opět připomněl, že Babiš prohrál. Toto ale nečekal

Premiér Petr Fiala (ODS) se na svém twitterovém účtu opětovně pustil do neúspěšného prezidentského k…