Zahradil: Nehrajme hru sudetských Němců. Nejsou to naši krajané!

9. 6. 2019 22:09

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) odpověděl ParlamentnímListům.cz na otázku týkající se Bernda Posselta a faktu, že by rád pořádal sudetské sjezdy v České republice. Je to dobrý nápad? A jak Zahradil nahlíží na aktivity sudetských organizací v Česku, myšleno vzdělávací a kulturní projekty, které mají připomínat „naše bývalé krajany“?

Zahradil: Nehrajme hru sudetských Němců. Nejsou to naši krajané!
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Europoslanec Jan Zahradil na kongresu ODS
reklama

„Sudetští Němci v Česku, to je uzavřená kapitola. Pan Posselt si vyrobil celou svou existenci na tom, že ji chce nechat neuzavřenou,“ poznamenal Zahradil ve své odpovědi. 

Podle jeho slov mu na to stále někteří čeští politici naskakují. „Já jsem pro co nejlepší vztahy mezi ČR a Bavorskem. Sudetské Němce z toho ale vynechme. Ti si svoji cestu vybrali sami – před válkou, za války a jako důsledek toho i po válce. Naši krajané, ani bývalí, to už dávno nejsou. Nehrajme s nimi tuto jejich hru,“ uzavřel Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…