Zase jsme slavní po celém světě: Postarala se o to pražská kavárna. Ale fakt

07.11.2018 14:50

Indický komik Vir Das si postěžoval na pražskou kavárnu. Prý se k němu v jednom pražském podniku, v kavárně Café Café, chovali rasisticky. Naše hlavní město je tak znovu slavné, protože indický herec svou stížnost vznesl na sociální síti Twitter, kde má přibližně osm milionů sledujících. Novinářka Barbora Koukalová označila indického herce za idiota.

Zase jsme slavní po celém světě: Postarala se o to pražská kavárna. Ale fakt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad
reklama

Americký Holywood zná takřka každý. Stále známějším místem se však stává i indická „továrna“ na filmové sny – Bollywood. Jednou z jeho hlavních tváří je i indický komik Vir Das, který před pár dny vyrazil do Prahy. A prožil tady velmi nemilou událost. Spolu s rodiči vyrazil do kavárny Café Café v Praze 1 a tady se marně dovolával obsluhy. „Volali jsme číšníky šestkrát, a ignorovali nás,“ prozradil deníku Times of India.

O svou zkušenost se podělil také na sociální síti Twitter, kde ho sledují miliony lidí. Na jiných místech v Praze se mu prý líbilo. Potkal v našem hlavním městě milé lidi. Jen v kavárně Café Café to nebylo nijak snadné. Slavný indický herec měl za to, že k němu a jeho rodičům číšníci přistupovali s rasistickými předsudky. „Neradi tady obsluhují lidi s hnědou kůží. Viděli nás, ale ignorovali nás. Povídali si mezi sebou. A raději obsloužili lidi s bílou barvou pleti,“ doplnil k tématu herec.

Netrvalo dlouho a majitel kavárny se spojil s týmem známého herce a převelice se indické hvězdě omlouval. Vir Das přístup majitele kavárny ocenil.  

Tím to však neskončilo. K celé kauze se vyjádřil bývalý český europoslanec za Svobodné Petr Mach, který prohlásil, že je pan Vir Das příliš vztahovačný. V centru Prahy je podle Macha delší čekací doba v restauracích normální.

„Také kolikrát čekám dlouho, než mě obslouží, a nedělám z toho bůhvíco. Prostě nejsou lidi a projevuje se to i na rychlosti a ochotě obsluhy v kavárnách,“ napsal Mach.

Novinářka Barbora Koukalová zašla ještě dál. Označila indického herce za idiota. „Chudák Richard Hrádek z Café Café, že se musí omlouvat idiotovi z Bollywoodu, kterej umí vytáhnout tu nejlacinější shitku – a tou je rasismus. A ještě horší je, že se k němu přidávají další idiotové z celého světa a snižují Café Café hodnocení. Prostě trest bez důvodu a bez důkazu stejně jako u Me Too,“ napsala na sociální síti Facebook.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

6:40 „Pakárna!“ Byl někdy ve škole? Babiš to schytal za svůj plán pro děti. Posuďte sami

Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že školy po znovuotevření zajistí metrový odstup žáků. „Byl pan …