Zdechovský: Babiš je nemehlo. Česko kvůli němu trpí

15.07.2019 8:41

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský se v rozhovoru pro Forum24.cz pustil do premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle jeho slov je Babiš nemehlo a Česko je kvůli němu v izolaci.

Zdechovský: Babiš je nemehlo. Česko kvůli němu trpí
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Zdechovský si v novém funkčním období klade za cíl nastolit reformu Evropské unie. „Chci změnit systém dotací, nechci už rozdávat peníze, ale půjčovat je. A chci, aby šly do veřejných statků a do fungování evropské spolupráce, protože žádná cedulka někde na zdi nebo na dálnici nepřesvědčí člověka k tomu, aby byl pro EU. Přesvědčí ho pouze její fungování a to, že Evropská unie dokáže v důležitých věcech být maximálně akční. To je směr, kterým chci jít,“ poznamenal. 

Anketa

Máte raději písničky Karla Gotta, nebo komentáře Jindřicha Šídla?

hlasovalo: 14878 lidí

Původní text ZDE

Velmi ostře poté zkritizoval Andreje Babiše, který podle jeho slov není schopen v Evropské unii vůbec nic vyjednat. „Proč Babiš nic nevyjedná? Protože je totálně neschopný. To už by si lidé měli uvědomit. Máme premiéra, který řeší pouze svoje problémy, nikoli problémy této republiky. Jeho neschopnost se ukazuje i na prodlužování vládní krize. Kdyby byl schopný manažer, už to vyřešil před dvěma měsíci. Babiš je jako premiér nemehlo, žádný krizový manažer,“ řekl Zdechovský. 

Závěrem se pak europoslanec vyjádřil také ke kandidátce na šéfku Evropské komise Ursule von der Leyenové. „Když mám být otevřený a diplomatický, řekl bych, že je na tuto funkci hodně nepřipravená. Od předsedy Evropské komise bych vyžadoval několik věcí: aby měl vizi, aby byl skvělý manažer a aby to člověk s tahem na bránu. U ní tyto vlastnosti, bohužel, nevidím. Její nominace byla překvapivá a ze dvou setkání, která jsem měl, a z jejích projevů, na mě působí dost slabě. Jakožto ministryně obrany paradoxně neakcentuje téma bezpečnosti a není schopná nám je vysvětlit,“ uzavřel.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • europoslanec

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…