Že nemá manažerské schopnosti? Bartošek v ČT nabídl jiný pohled na odvolání Navrátila z NÚKIB

19.12.2019 22:19 | Zprávy
autor: nab

Ústavní soud bude zřejmě dozorovat, jestli zvýšení rodičovského příspěvku není diskriminační. K tématu se v pořadu Interview na ČT24 vyjádřil Jan Bartošek, místopředseda lidovců, kteří se chtějí na ústavní soudce obrátit. Upřesnil, co jim na výši příspěvku pro rodiny vadí a zda nehrozí, že nakonec nedostane nikdo nic. Kromě toho velmi zkritizoval, že vláda odvolala ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

Že nemá manažerské schopnosti? Bartošek v ČT nabídl jiný pohled na odvolání Navrátila z NÚKIB
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek

Úvodem Bartošek předeslal, že již mají pozitivní ohlasy z řad občanů na jejich snahu obrátit se na Ústavní soud kvůli zvýšení rodičovského příspěvku. Doplnil, že KDU-ČSL je přesvědčena, že krok, který vláda udělala, není šťastný. „KDU-ČSL je ráda, že se zvyšuje rodičovský příspěvek, ale mrzí nás, že vláda vyčlenila asi 70 tisíc rodičů, kterým říká, že na to nárok nemají,“ upřesnil předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL.

„Je třeba podporovat všechny rodiny, které na to mají nárok, vzniká tím nyní nerovnost před zákonem,“ objasnil Bartošek důvod, proč se rozhodli k ústavní žalobě, a zdůraznil: „Na základě listiny práv a svobod má stát podporovat rodiny, a jestliže se najednou řekne, že část podporovat bude a část ne, tak je to diskriminační. Tak by to být nemělo!“

„Jak jinak by stát měl podporovat mladé rodiny s dětmi, než že jim pomůže a dá prostředky v situaci, kdy ty rodiny ty peníze nejvíce potřebují?“ zlobil se Bartošek s tím, že Poslanecká sněmovna může přijmout takový zákon, na který je možné nahlížet, že je v rozporu s ústavou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…