Zelení fanatici. Krávy. Peklo. Jan Kraus velmi jasně

18.08.2021 13:16 | Glosa

Každé ráno se na Frekvenci 1 sejde moderátor Jan Kraus a blondýna Miluška Bittnerová. A on vtipně, originálně a s nadhledem, okomentuje aktuální témata. Tentokrát to bylo téma klimatu.

Zelení fanatici. Krávy. Peklo. Jan Kraus velmi jasně
Foto: Repro Youtube
Popisek: Moderátor Show Jana Krause

„48,8 stupně Celsia. Na Sicílii padl evropský teplotní rekord. Co vy na to?“ zeptala se Krause Bittnerová.

Anketa

Má naše účast v NATO smysl?

4%
94%
hlasovalo: 26018 lidí

„No jo, tak ten padl na Sicílii, ale i v Kanadě byla strašná tepla – a vůbec na jihu Evropy. No tak ty vedra jsou rekordní a jsou to ďábelský teploty. A teď přijde ta – nebo vyšla ta zpráva OSN o stavu klimatu, ta bude asi děsivá, běsná, což samozřejmě na to člověk musí brát zřetel, protože je asi naše užívání přírody a planety a zneužívání našima splodinama, má na to jistě negativní vliv, ale zároveň se připravte, že se toho chopí ti green fanatici, ti zelení fanatici a rozpoutají zase o to větší peklo,“ poznamenal Kraus.

„A ono to někdy vede k nesmyslným potom počinům, to bývá součást toho fanatismu – takže je to hrozný a měli bychom se s planetou zaobírat, abychom ji šetřili – a na druhou stranu by bylo dobrý tu planetu šetřit tak, abychom to sami přežili. Jinak pro nás nebude mít tak velkej význam. Pokud bychom tady nebyli. Což je přání některých ekofanatiků, to jsou ti, co říkají nemít děti, nemít krávy, nežít. Ať planeta žije bez nás krásně sama. Je to hezká myšlenka, ale já ji nesdílím. Já jsem tady rád,“ dodal Kraus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uzdravení to setřesou, očkovaní ne. Šinkora odpálil bombu. Politici to nepochopili

17:22 Uzdravení to setřesou, očkovaní ne. Šinkora odpálil bombu. Politici to nepochopili

Imunolog Jiří Šinkora prozradil, že se sám nechal v lednu takzvaně promořit, protože ve svém věku by…