Zeman a Paroubek ano, Hamáček ne. Jasná slova známého sociálního demokrata

19.10.2018 19:19

Právník a sportovní funkcionář Miroslav Jansta je dlouholetým členem ČSSD, stranickou průkazku má od roku 1992. Předtím působil v řadách KSČ a KSČM. Coby dlouholetý politický harcovník v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým na internetové televizi XTV.cz zhodnotil současný zdravotní stav sociální demokracie. Prohlásil mimo jiné, že moderní ČSSD měla prozatím jen dva skutečné lídry – Miloše Zemana a Jiřího Paroubka.

Zeman a Paroubek ano, Hamáček ne. Jasná slova známého sociálního demokrata
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Jansta

„Je mi strašně smutno. Já jsem se před brněnským sjezdem (konaným v březnu 2017) trochu nechal vmanipulovat do rozhovoru, ve kterém jsem jasně řekl, kam ta strana směřuje. To byl klasický normalizační sjezd, který nic neřešil. Sobotka se stal předsedou, přitom už tam vůbec neměl být, Chovanec se stal místopředsedou a přitom už tam neměl být. Nakonec se ukázalo, že na to nemá, protože když šel do voleb, tak volby prohrál. Za půl roku, kdy vedl stranu, neudělal vůbec nic, takže teď jsem byl v šoku, když začal kritizovat,“ pálil nemilosrdně Jansta do vlastních řad.

Ze strany prý odešli chytří lidé a strana si teď musí definovat, co chce vlastně prosazovat. Otázka je, zda se to podaří, protože současný šéf strany Jan Hamáček zatím nevystupuje jako silný lídr ČSSD. „ČSSD měla jen dva vůdce, jeden se jmenoval Miloš Zeman a druhý Jiří Paroubek,“ zdůraznil Jansta. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jistou naději pro ČSSD prý vidí v Michalu Haškovi, ale až ve chvíli, kdy si dodělá advokátní zkoušky a očistí své jméno po tom nešťastém vystoupení v ČT před  pěti lety, kde popíral konání lánské schůzky s prezidentem, ačkoli dobře věděl, že se ta schůzka konala.

Anketa

Který prezident podle vás udělal pro naši zemi nejvíce?

hlasovalo: 17808 lidí

Jansta v rozhovoru vychválil vedle Paroubka a Zemana i Českou televizi, resp. její kanál ČT Sport. Veřejnoprávní televizi poděkoval za to, že dokázala přilákat ke sportu alespoň některé investory. „Aspoň nějací sponzoři dali nějaké peníze, aby byli vidět,“ uvedl.

Došlo i na jeho stíhání v kauze údajně netransparentního rozdělování dotací, která vyplula na veřejnost za časů exministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD). Jansta zdůraznil, že za sportovce lobboval vždy, ale sám z toho neměl prospěch. Pracoval ve prospěch sportovců tak, jak pracují i lobbisté v různých částech světa. „Lobboval jsem za peníze pro sportovce. Organizace je poškozená činností ministryně Valachové. Moji předchůdci byli otloukánci a nechali si ukrást majetek a proto sport dospěl do stadia, v jakém je. Ve světě to funguje úplně stejně,“ prohlásil Jansta. Jiné státy však mají výhodu v tom, že mají jasně nastavená pravidla udělování dotací. U nás je tato pravidla relativně snadné měnit, na což podle Jansty čeští sportovci doplácejí.

Současný premiér Babiš se ale snaží sportovcům pomoci. V tom se podle Jansty podobá Miloši Zemani. Když byl Zeman premiérem, snažil se prý sportovcům pomoci ze všech sil. Jansta si na svém tvrzení trval i navzdory tomu, že to může znít poněkud paradoxně. Zato exministryně školství Kateřina Valachová sportovcům nepomohla prakticky vůbec. Alespoň podle Jansty.

Host si také posteskl, že z měst a vesnic mizí zelené plácky, kde se kdysi dal hrát fotbal a kde se mohl zrodit budoucí fotbalový velikán formátu Petra Čecha. Bohužel, stát podle Jansty nepodporuje kolektivní sporty tolik jako dřív. Ale Babiš slíbil, že to změní, pokud sportovci připraví konkrétní investiční plány. „My jsme je připravili a teď čekáme, co se bude dít,“ uvedl sportovní funkcionář.

Vymezil se proti úpravám české hymny, které před časem prosazoval Český olympijský výbor. „Jasně, že to byla chyba,“ prohlásil nekompromisně.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

15:34 Šíření koronaviru se zrychluje, hlásí Čína. Děsivé VIDEO z ohniska. Lidé se kácí na ulicích. Máme se bát i my? Podívejte se sami

Koronavirus v Číně zahubil už 41 lidí a bohužel se šíří po kontinentech. Nakažené občany hlásí vlády…