Zeman je náš, volají členové „trenýrkových“ Ztohoven

16.06.2018 21:58

Prezident Miroslav Zeman na Hradě demonstrativně spálil obří červené trenýrky, které členové recesistické skupiny Ztohoven vyvěsili v roce 2015 nad Hradem místo standarty prezidenta republiky. Podle některých umělců prezident zničil kulturní dílo v hodnotě možná až dvou milion korun. Členové Ztohoven však zajásali: Zeman je jedním z nás.

Zeman je náš, volají členové „trenýrkových“ Ztohoven
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman veřejně spálil červené trenýrky, které skupina Ztohoven vyměnila za prezidentskou standartu vlající na Pražském hradě
reklama

Ve středu přišla z Hradu zpráva, že o den později prezident učiní cosi velmi důležitého. Co to bude, to však bylo přísně drženo pod pokličkou. Někteří novináři spekuloval, že se Zeman možná chystá oznámit odchod z úřadu. Realita však byla úplně jiná. Prezident na Hradě uspořádal happening, v jehož rámci demonstrativně spálil obří červené trenýrky, které kdysi zavlály nad Hradem. V roce 2015 je na střechu Hradu propašovali členové recesistické skupiny Ztohoven.

Chtěli tím prý poukázat na to, že se Miloš Zeman nechová jako prezident republiky. Červené trenýrky různých velikostí se poté staly jedním ze symbolů odporu proti Miloši Zemanovi. Snad právě proto po třech letech prezident Zeman tyto trenýrky demonstrativně spálil. Přál by si prý, aby se ve veřejném prostoru řešily důležitější věci než nějaké spodní prádlo. Sluší se dodat, že se prezident ještě omluvil novinářům, že z nich dělá blbečky.  

Za svůj happening si vysloužil nejeden humorný štulec. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček i tak nad akcí v zahradě Lumbeho vily zajásal. Nad Zemanovým počinem však zajásali i členové recesistické skupiny Ztohoven. Zeman svým happeningem prý vlastně dokázal, že patří mezi ně.

„Miloš Zeman se oficiálně stal jedním z nás,“ uvedl člen umělecké skupiny Ztohoven a spoluzakladatel Paralení Polis Pavol Lupták na odlehčení průběhu blockchainové konference Block Stars. Jeho slova přinesl server E15.cz.

„Vůbec jsme nevěděli, jak na jeho vystoupení jinak zareagovat. Stal se z něho surrealista, který pálí majetek, respektive umělecké předměty v milionové hodnotě. De facto jde přitom o majetek daňových poplatníků,“ dodal Lupták.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

18:46 Podpora pro Jakuba Železného z Reflexu: Prezident Svoboda skutečně zradil národ

Komentátor Viliam Buchert píše na serveru Reflex.cz, že moderátor České televize Jakub Železný píchl…