Zhroutilo se to. Štěpán Kotrba tvrdě o budoucnosti USA. Ale i Evropy

22.07.2019 12:51

Publicista Štěpán Kotrba vyložil svůj pohled na to, co se dnes děje na Západě. Pětačtyřicátý prezident USA Donald Trump podle něj dokazuje, „že i blbec může vést supervelmoc“. Podobně tvrdý byl Kotrba i v kritice britských konzervativních elit. Britští lordi a miliardáři se skrze Brexit údajně ničí tak dokonale, že by to tak skvěle dokázal jen málokdo.

Zhroutilo se to. Štěpán Kotrba tvrdě o budoucnosti USA. Ale i Evropy
Foto: Praha TV
Popisek: Štěpán Kotrba jako host pořadu Horké téma

Štěpán Kotrba se pokusil z vlastního pohledu popsat, co se teď děje v USA, ve Velké Británii, v Rusku a v Číně.

V USA prý Donald Trump vystavil údajně nafoukaný Západ zkoušce – a tento Západ prohrává. To vede k tomu, že posilují radikálové na levici i na pravici, společnost je rozdělená, a ať už příští volby vyhraje jedna krajní skupina, nebo skupina druhá, již teď je jasné, že značná část populace Spojených států bude velmi nespokojená.  

Anketa

Kdo je nejlepší prezident?

hlasovalo: 13489 lidí

„Nyní hysterické, zejména barevné demokratky chtěly po volbách emigrovat z kolébky demokracie, plakaly a hroutily se. Psychiatři měli žně. Trump dokazuje, že i blbec může vést supervelmoc, aniž mu v tom může kdo zabránit. A demokratická opozice dokazuje, že pokud by USA vedla ona, bylo by to ještě horší. Dobře tak. Domeček z karet se zhroutil. O americkém století, o monopolárním světě už raději nikdo neuvažuje,“ napsal Kotrba na sociální síti Facebook.

Ve Velké Británii údajně podobné hrůzy předvádějí konzervativní politici, lordi,  miliardáři, kteří se podle Kotrby ničí lépe, než by to dokázal někdo z venčí.

„Lordi a miliardáři jsou schopni škodit sami sobě tak dokonale a efektivně, jak by to nikdo jiný nedokázal. Libra se hroutí, Commonwealth také. Z Velké Británie se stane nejspíš malá Brittanie a Irsko bude svobodné, Skotsko bude republika. A opět, neselhávají pouze přešlechtění toryové, šílenstvím je posedlá i labouristická opozice,“ pokračoval Kotrba.

A středoevropská konzervativní levice to všechno prý vidí a čeká na svou šanci, protože soudí, že jen pokud budou dosavadní velmoci oslabeny, mohou vyniknout i menší státy. Proto konzervativní levice ve střední Evropě sleduje nástup Číny a pokusy o nástup Ruska proti tradičním velmocím 19. a 20. století.

 „Už je vám to jasný?“ uzavřel text otázkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

17:24 FOTO Miloš Zeman poslal k výročí okupace květiny na hrob. Jednomu jedinému člověku

Prezident Miloš Zeman se sice pietních aktů k připomínce počátku sovětské okupace v roce 1968 nezúča…