Zpráva obviňuje FBI ze zneužití pravomocí. Demokraté se bouří

2. 2. 2018 21:49

Republikánští kongresmani USA ve své zprávě tvrdí, že americká FBI zneužila své pravomoci. A to při vyšetřování údajných zásahů Ruska do předloňských voleb ve Spojených státech. Demokraté se proti zprávě ohrazují a tvrdí, že se republikáni snaží FBI zdiskreditovat. Píše to server iDNES.cz.

Zpráva obviňuje FBI ze zneužití pravomocí. Demokraté se bouří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Odtajnění zprávy v pátek schválil prezident Spojených států Donald Trump. Mimo jiné uvedl, že je ostuda, co se v zemi děje. Zprávu doslova označil za hroznou. Vyšetřovatele FBI pak Trump obvinil, že při vyšetřování nadržovali demokratům, stejně jako ministerstvo spravedlnosti. 

Svých pravomocí se FBI měla dopustit při žádosti o rozšíření odposlechů na Trumpova volebního poradce Cartera Page, a to v roce 2016. V té chvíli byla žádost o odposlechy prý podložena neověřenými informacemi. 

Zprávu, která byla dnes zveřejněna, vypracovali členové výboru pro kontrolu činnosti tajných služeb Sněmovny reprezentantů. Republikáni, kteří za ní stojí, jsou však trnem v oku demokratů. Ti uvádějí, že republikáni do dokumentu tajně zasahovali poté, co výbor Kongresu už dříve souhlasil s jejím zveřejněním. Jeden z demokratů, Mark Warner, pak svou zprávu zveřejní v pondělí. 

Proti zprávě se samozřejmě ohradili i pracovníci FBI.

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…