Zvoní mobil, volá Kalousek! Sněmovna: Okamura a Hamáček, vážná obvinění

22.12.2020 13:15 | Zprávy

Ačkoliv se dnešní jednání Poslanecké sněmovny týkalo snížení daní, stihli se při něm pohádat předsedové ČSSD a SPD, Jan Hamáček a Tomio Okamura. Vše začalo poznámkou Jana Hamáčka o referendech. A skončilo obviňováním, kdo propaguje islám. „Od roku 2006 hájím ty stejné sociálně demokratické názory, narozdíl od kolegy Okamury, který ještě v roce 2008 byl ambasadorem Evropského roku multikulturalismu,“ ozvalo se od Hamáčka. A Okamura mu vmetl to, co řekl na tureckém velvyslanectví. Rýpl si i Václav Klaus mladší.

Zvoní mobil, volá Kalousek! Sněmovna: Okamura a Hamáček, vážná obvinění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Hamáček ve svém projevu o snížení daní prohlásil, že není moudré hlasovat o snížení daní v referendu, protože by to mohlo „náhodou“ projít a také řekl, že jsou v Poslanecké sněmovně hnutí, která se ještě hledají.

K jeho slovům se pak vyjádřil Tomio Okamura z SPD a obvinil Hamáčka ze lži, že tvrdí, že se o daních v referendech nehlasuje. A jako příklad dal Švýcarsko, kde se hlasovalo o DPH a nejen že neprošlo snížení, ještě byla zvýšena, i když ne o hodně. Obecně chtěl, aby se Česko přiblížilo Švýcarsku a argument, že Česko není Švýcarsko neuznával. Proslov zakončil prohlášením, že Česko patří občanům a ne elitám.

Dále kritizoval, že ČSSD navrhla sice referenda, ale „vykastrovaná“, protože nelze v jejich rámci hlasovat ani o zrušení Senátu, ani o vystoupení z EU, ani o daních. A navíc by se nikdy nenaplnilo kvórum.

Hamáček si postěžoval, že pronesl dlouhý projev o daňovém balíčku, ale byl „udeřen do hlavy“ za omyl ohledně referend. A k Okamurovi si dovolil poznámku, že ho zajímá, kde Česko vezme tuny zlata v bankách, když se bude chtít stát novým Švýcarskem. Dodal, že pokud se mají bavit o přímé demokracii, měla by SPD jít příkladem, ale její stanovy jsou prý všechno, ale přímá demokracie rozhodně ne. Okamura se vyhradil, že on mluvil o modelu demokracie, a to nemá se zlatem nic společného a oplatil Hamáčkovi rýpanec otázkou, kdy bude propuštěn bývalý člen ČSSD David Rath z vězení za korupci. A také, jak to vypadá s politiky ČSSD v kauze ROP Severozápad.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…