Zvrhlík je to! Co asi mohou prosazovat? TOP 09 to schytala za Feriho

01.06.2022 15:15 | Ze sítí

Česká advokátka se specializací na rodinnou problematiku Daniela Kovářová a bývalá ministryně spravedlnosti České republiky na sociálních sítích vyvolala rozruch svým příspěvkem na adresu Dominika Feriho, kterého v sobotu s bodnými ranami převezli záchranáři do nemocnice. Kovářová zkritizovala nejen Feriho, ale celou TOP 09.

Zvrhlík je to! Co asi mohou prosazovat? TOP 09 to schytala za Feriho
Foto: Archiv VR
Popisek: JUDr. Daniela Kovářová

Anketa

Je Stepan Bandera hrdina?

1%
97%
hlasovalo: 20520 lidí
Kovářová sdílela na twitteru článek webu Extra.cz s titulkem „Kriminálka už má jasno: Víme, jak to bylo s pokusem Dominika Feriho spáchat sebevraždu“, který rekapituloval sobotní dějství Feriho, který byl nalezen ve svém bytě s bodnými ranami a údajně měl spáchat sebevraždu a nezapomněla utrousit jízlivý komentář nejen na adresu právě bývalého českého politika, právníka a influencera Feriho, ale celé strany TOP 09.

„Nevěřím, že by poctivý, normální svět a rodinné hodnoty mohl prosazovat reprezentant strany D. Feriho. Strany, co si ze zvrhlíka učinila ikonu, aniž by se zajímala o jeho názory a charakter. Stačilo jí, že vypadá exoticky a že exhibuje na sociálních sítích,“ rýpla si do TOP 09, za kterou byl Dominik Feri zvolen do Poslanecké sněmovny.

Někteří uživatelé sociální sítě ji ale za její příspěvek zkritizovali. Trnem v oku jim byl především agresivní způsob vyjadřování a sdílení článku z bulváru. Podle nich by se Kovářová měla spíše držet noblesnějšího způsobu vyjadřování, který jí prý slušel více. Ostatní poukazovali na to, že kdo jiný, než advokát by měl ctít presumpci neviny. „Není to pravomocně odsouzený násilník. Říkám, že je zvrhlík. To je morální soud na základě osobních, veřejně dostupných svědectví. Ani mí kritici si nezakazují morální soudy o veřejných činitelích. Evidentně o některých činit soudy lze a o jiných (chráněných) nikoliv,“ hájila se advokátka na twitteru.

Exposlanec Dominik Feri v současné době čelí trestnímu stíhání za sexuální obtěžování a znásilnění, přičemž před 9 dny státní zástupce zamítl stížnost, kterou Feri proti zahájení trestního stíhání podal.
U dívek, s nimiž se seznámil na sociálních sítích a poté je pozval do svého bytu nebo bytu svých přátel, se měl podle zveřejněných svědectví v Deníku N a A2larm dožadovat pohlavního styku, k němuž dívky nedaly souhlas.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…