Jan Urbach: Potrestat Francii za ožebračování afrických států?

23.01.2019 21:42

Italský vicepremiér Luigi Di Maio (Hnutí 5 hvězd) obvinil Francii z migrační krize v Evropě. Uvedl, že svou „koloniální" politikou ožebračuje africké národy. Politik slíbil, že tuto záležitost předloží EU a dalším mezinárodním orgánům.

Jan Urbach: Potrestat Francii za ožebračování afrických států?
Foto: Archiv
Popisek: Italská vlajka

Vicepremiér, se ostře pustil do Francie, jejíž politiku považuje za příčinu přetrvávající migrační krize na hranicích EU. V neděli během mítinku se  dotkl nedávných masových utopení migrantů ve Středomoří. Předpokládá se, že až 170 přistěhovalců, kteří opustili Libyi a Maroko na zchátralých lodích, se minulý týden utopilo. O těchto vyjádřeních informuje agentura Sputnik. „Jsme pokrytci, pokud pokračujeme v rozhovorech o efektech, aniž bychom hledali příčiny. Dnes tady máme lidi pocházející z Afriky jen proto, že některé evropské země jako Francie v jejich hlavách nikdy nezastavily kolonizaci Afriky," řekl Di Maio davu. Připojil, že  na  Francii  by měly být uvaleny sankce  ze strany EU a možná i OSN za ožebračení těchto států. Hnutí 5 hvězd má tuto otázku nastolit v italském parlamentu. Italský vicepremiér také dodal, že francouzský prezident Emmanuel Macron by měl přestat přednášet Itálii o morálkách, zatímco jeho vláda nadále zneužívá africké státy.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…