Jan Ziegler: Okamura chce rozvrátit státní finance a je nevolitelný

05.07.2018 19:44

Na rozdíl od kolegy Aleše Preslera vím, proč jsou pro mě SPP a její neomarxistický šéf nevolitelní. Argument, že všichni jsou proti němu a tak ho na truc budu volit, považuji za hodně dětinský.

Jan Ziegler: Okamura chce rozvrátit státní finance a je nevolitelný
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Lidem jako Tomia Okamura nejde o reálnou politiku a už vůbec ne o řešení migrace. Já tvrdím, že ta kdyby nebyla, tak by si ji Strana přímé demokracie musela vymyslet. Tento pochybný spolek existuje jenom proto, aby vytahal miliony korun za pochybné PR ze státní kasy na konto pana Okamury a jeho spřízněnců.

Ovšem nedávno předvedl předseda SPD vrcholné číslo populismu, který se zařadil mezi neomarxisty a těžké levičáky. On přišel s nápadem na tzv. minimální důchod, který by měl činit 12 200 Kč měsíčně stejně jako minimální mzda. Podotýkám, že průměrná penze v České republice je asi o sto korun vyšší a dosahuje zhruba sumy 12 300 Kč. Takže jeho nápad by znamenal velmi razantní zvýšení důchodů. Zdroje podle něho prý jsou. Bohužel se najdou prostoduší lidé, kteří mu to berou. Já jen podotýká, že podle odhadu seriózních odborníků by tento nápad přišel státní kasu na sto miliard korun a to by samozřejmě znamenalo rozvrat veřejných financí. Ale sliby se slibují, blázni se radují, jak praví jedno moudré pořekadlo. Já přeji našim seniorům důstojné penze, ale je třeba se chovat rozumně a vycházet z reálných možností této země.

Ovšem Tomio Okamura a spol. jsou schopni slíbit pro udržení se výnosných koryt všechno, klidně i rozpoutání třetí světové války.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Komu vadí levné nájemní bydlení?

18:52 Jiří Paroubek: Komu vadí levné nájemní bydlení?

Ve vládním prohlášení se objevily věty o tom, že vláda zajistí dostupné bydlení pro široké vrstvy ob…