Jiří Baťa: A nemohlo by to být třeba také takhle?

12.08.2019 8:45 | Zprávy
autor: PV

Poslankyní z TOP 09 Adamovou je vládě vytýkáno, že v souvislosti s přemnožením hrabošů a hlodavců je tato vláda bezohledná k přírodě i budoucnosti.

Jiří Baťa: A nemohlo by to být třeba také takhle?
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

Na základě rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) by mělo být možné plošné rozhazování jedu na hubení hlodavců Stutox II po polích. Mezi ekology a některými politiky to vzbudilo značnou nevoli, protože tomuto jedu by nemuseli padnout za oběť jen zmínění hlodavci, ale i ptáci a řada dalších živočichů. Nechtějí to tak nechat a proto iniciovali petici proti šíření jedu v krajině. A nebyl by to ani Jan Hrušínský, aby si v souvislosti s hlodavci a hraboši polními rádoby vtipnou satirou neotřel o naše některé známé politiky a osobnosti, včetně „nejoblíbenějších“, tedy premiéra vlády a prezidenta republiky. Viz ZDE.

Pan Hrušínský se proto rozhodl na adresu „milých dětí“, maje tím  zřejmě na mysli nedomrlé a tupé občany, sesmolit pohádku o hraboších, kterou si z opačného spektra politického pohledu lze také představit takto: 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

15:15 Zdeněk Jemelík: Co na to pan prezident

V přátelském prostředí oslavy 85. narozenin pana bývalého prezidenta Václava Klause jsem přemýšlel o…