Jiří Paroubek: BIS na lovu aneb Virtuální agenti řádili v Praze

31.03.2024 13:57 | Komentář

BIS podle jejího vlastního vyjádření odhalila údajně síť, která měla působit na území několika států EU. Cílem této sítě mělo být ovlivňování politických procesů v těchto státech.

Jiří Paroubek: BIS na lovu aneb Virtuální agenti řádili v Praze
Foto: Hana Brožková
Popisek: Jiří Paroubek

Už dvě česká média, známá svým dobrým vztahem k BIS, což na jejich informovanosti je zřejmé, se mě ptala, zda jsem před časem poskytl rozhovor nějakému médiu s názvem Voice of Europe. Sdělil jsem, že si to nepamatuji, protože mě každou chvíli požádá nějaký podcast, nějaká studentská nebo jiná televize či rozhlas o rozhovor. A já každému rozhovor rád poskytuji a nezkoumam je.

Nevím, proč bych neměl rozhovor poskytovat, pokud v naší zemi stále ještě platí ústavně zaručená svoboda slova. Můj výklad je takový, že si pak můžu povídat, s kým chci a co chci. A pokud je někdo bdělý, jako je pan Koudelka anebo de facto úřadující mluvčí BIS, takto zástupce šéfredaktora Reflexu Kundra (možná Respektu, tato média se mi pletou), který vždy zdůvodňuje a uvádí v médiích na pravou míru kroky BIS.

Anketa

Škodí Andrej Babiš České republice?

13%
85%
hlasovalo: 40209 lidí

Ve středu jsem, jen tak pro zajímavost poslouchal pana Kundru ve veřejnoprávním rozhlasu, který je placen mj. i z mých peněz. Ten dobrý muž tvrdil, že zásah vůči síti ruských oligarchů byl mistrovským dílem ze strany BIS. Ale nemohl jsem si nepovšimnout, že pan Kundra musel s lítostí sdělit, že žádné informace ani důkazy o tom, že by byl někdo ze západoevropských politiků uplácen touto ruskou agenturou Voice of Europe, BIS nemá.

Je to tedy opět plácnutí do vody ze strany BIS, která spřádá nitky a další nitky, aby se do nich nakonec sama zamotala. Nejsou-li důkazy o tvrzení, která BIS a nakonec i premiér Fiala předkládá užaslé veřejnosti, případ jako by nebyl. Prostě další virtuální causa, podobně jako Vrbětice. Tam měli v muničním skladu spáchat atentát dva ruští agenti, kteří se prý dovnitř propracovali děravým plotem. Prostě úžasná odhalení.

Připomínám, že dodnes jsme neviděli žádné přímé důkazy (a vlastně ani nepřímé), kromě fotografie obou agentů kdesi na ulici, v jakémsi městě, možná v Česku, možná někde jinde. Takže ať žijí bašťouni. Je otázka, kdo ještě těmto pohádkám věří.

Vyšlo na Vasevec.info. Publikováno se souhlasem vydavatele

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Porodnost

Dobrý den, píšete, co chcete dělat pro zvýšení porodnosti, ale nezapomínáte, že jste už více jak dva roky ve vládě? Co jste zatím pro rodiny udělali? Vždyť i to navýšení rodičovské je nedostatečné a navíc diskriminující. A co je vlastně podle vás hlavní příčinou klesající porodnosti? Koukám, že neod...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

15:52 Zbyněk Fiala: Velké sny a prázdná kapsa

Končící Evropská komise zkouší ještě udat strategii pro příští volební období, s nejasnými návrhy, n…