Tak nějak lze charakterizovat dnešní přístup některých rodičů a většiny politiků k varování odborníků, týkající se zdraví poškozující neúměrné používání mobilů a tabletů, zvláště u dětí školou povinných.
Nemám dvakrát v lásce DVTV, ale tento rozhovor s uznávaným neurologem Martinem Janem Stránským si zaslouží jedničku s hvězdičkou. Opravdu stojí zato vyposlechnout až do konce; zvláště synchronizace s drogovou závislostí na mozkové dopaminové cestě je na pováženou.
Již delší dobu se vede diskuse, zda mobily ve škole ano či ne, zda při příchodu uzavřít do schránek nebo ponechat v aktovkách, zda je možno mobil používat o přestávkách atd. Jen tak na okraj; aktivní mobil při písemce je jen modernější tahák, který moje generace musela pracně vypisovat (a přitom se to víceméně naučit).
Když se zeptáte starších učitelů na všech typech škol, jaký je trend v úspěšnosti zvládnutí učiva, většina vám odpoví, že úroveň žáků a studentů klesá. Stále mně zvoní v hlavě vyjádření jednoho vysokoškolského profesora, že stále více mu dá práce sestavit otázky do zápočtu, aby jej alespoň většina udělala.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…