Miroslav Macek: Češi jsou smějící se bestie

26. 7. 2018 14:32

Čtvrteční glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Češi jsou smějící se bestie
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Jiří Leschtina:
Zásah Andreje Babiše do kauzy H – System je cynickým parazitováním na zoufalé situaci lidí, kteří se podle verdiktu Nejvyššího soudu mají vystěhovat. Premiér jim v této fázi nemůže nijak pomoci. Na řadě je Ústavní soud. Ten jediný je oprávněn vyhovět žádosti o odkladný účinek a zkoumat, zda rozhodnutí Nejvyššího soudu není v rozporu s ústavní Listinou základních práv a svobod potažmo dobrými mravy. Obtížné (ale i skandálně dlouhé) nalézání spravedlnosti běží dál.
Premiér se prohlásil za mediátora mezi vyhazovanými družstevníky a správcem konkurzní podstaty. S ním se sešel a nadále se hodlá potkávat. Jenže už tohle vyznívá jako nepřijatelný nátlak. Co s ním chce řešit? Konkurzní správce se musí pohybovat v rámci konkurzního zákona, o jeho krocích rozhoduje věřitelský výbor, na který dohlíží soud.
Premiér se tak pod rouškou účasti cpe na půdu justice, kde nemá co pohledávat. Zvlášť premiér, který sám má s orgány spravedlnosti sakra co do činění.

***

Češi jsou smějící se bestie:
V případu H - Systém stačí tak málo.
Prohlásit zástavbu za Sociální komunitní centrum, poházet kolem pár injekčních stříkaček, postříkat domy sprejem s nápisem "Bydlení je právo", najmout fiktivně učitele arabštiny, ubytovat přechodně pár přivandrovalců z Afriky a uspořádat besedu ne téma "Vliv Charty 77 na rozvoj v Evropě." A okamžitě budou v jiném světle, získají grant, navštíví je Šabatová a bude mokrá blahem. Správce konkursní podstaty bude v ČT okamžitě vláčen bahnem, o H-System se začne zajímat i Evropská komise, předseda družstva získá cenu Václava Havla. Stačí opravdu jen chtít, nebát se pravdy a lásky, pohledět na svět optikou vyspělých liberálů a ne optikou nevzdělanců s ohonem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lukáš Kovanda: Kolik stojí dítě?

13:24 Lukáš Kovanda: Kolik stojí dítě?

Komentář k ekonomickým nákladům výživy a výchovy dítěte v závislosti na jeho věku. A to jak z pohled…