Miroslav Macek: Nebýt blbosti některých europoslanců...

25.11.2021 10:02 | Glosa

Čtvrteční glosy Miroslava Macka.

Miroslav Macek: Nebýt blbosti některých europoslanců...
Foto: Archiv PL
Popisek: Miroslav Macek

Část europoslanců v úterý přirovnala Roma Stanislava Tomáše z Teplic, který zemřel v červnu po zásahu policie, k Afroameričanovi Georgi Floydovi. 

Anketa

Je v pořádku, když politik zbohatne na dotovaných solárních elektrárnách či jiných dotovaných obnovitelných zdrojích energie?

hlasovalo: 26057 lidí

„Stanislav Tomáš, evropský občan, Rom, občan České republiky zemřel po brutálním policejním zákroku. Byl udušen," prohlásil na plénu španělský poslanec Juan Fernando López Aguilar ze Španělské dělnické socialistické strany.
„Připomněl bych případ George Floyda s jedním rozdílem – že v Evropě nezazněly hlasy, nevzniklo hnutí s heslem Nemohu dýchat," doplnil Aguilar, podle něhož jsou Romové oběťmi systematických útoků.
Šestačtyřicetiletý Stanislav Tomáš zemřel v červnu v sanitce poté, co proti němu tepličtí policisté použili donucovací prostředky. Policejní mluvčí v říjnu uvedla, že podle znaleckého posudku smrt nastala v přímé souvislosti s intoxikací pervitinem.
Viceprezident Evropské komise Margaritis Shinas podotkl, že kdyby nebylo europoslanců, o Tomášovi by se zřejmě vůbec nediskutovalo.
Tato zpráva se v podstatné věci mýlí. O Tomášovi by se totiž vůbec nediskutovalo, kdyby nebylo blbosti některých europoslanců.

***

Z radnice New Yorku zmizela socha prezidenta Jeffersona. Byl to totiž rasista. Stála v místnosti 187 let. Další stupeň lidské blbosti k nekonečnu zdolán!

***

Odposlechnuto:
Mně by nevadilo, kdyby umřelo deset procent lidí. U nás v paneláku dokonce vím, kteří by to měli být.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marian Kechlibar: Energie je civilizace. Co je pak její nedostatek?

20:00 Marian Kechlibar: Energie je civilizace. Co je pak její nedostatek?

Václav Smil je jedním z našich krajanů, kteří jako by naplňovali heslo, že doma prorokem nebudeš. Za…