Oldřich Fischer: Celosvětová migrace? Problém na čtvrt hodiny

23.09.2019 19:10

Vezměme si k práci atlas z roků asi 1920 až 1930. Otevřeme dvoustranu s celým světem. Na ní uvidíme všechny jednotlivé země. Uvidíme, které mají vlastní vládu (ať už jakoukoliv) a ty, které jsou koloniemi nebo jakkoliv závislé na jiných státech. Takže normální by bylo, aby se koloniální země staraly o migranty ze svých bývalých kolonií.

Oldřich Fischer: Celosvětová migrace? Problém na čtvrt hodiny
Foto: Repro internet
Popisek: Migranti cestou na loď Aquarius

V době kolonií se tam kolonizátoři napakovali dost. Tak ať se teď starají o příchozí ze svých kolonií. Itálie obdařila Etiopii a Somálsko přívalem Musoliniho bomb. Tak ať teď berou lidi z těchto zemí. Portugalci a Španělé drancovali stříbro a vše z Jižní Ameriky. Tedy jsou ideální pro příjem všech Latinoameričanů. (Včetně jejich všech domorodých kmenů.) Američané se diví, že Mexičani chtějí zpět do Texasu a Arizony. To jsou vlastně vyválčené mexické kolonie.

U německých kolonií je to sporné. Němci prý zahnali domorodce do pouště a nechali je pochcípat žízní. Belgie může přijmout obyvatele Belgického Konga. Tím se může počet jejich obyvatel zvednout asi desetkrát? U některých oblastí si nevím rady. Obrovská oblast  za Murmanskem je označena jako Samojedi. Ti vyhynuli, nebo co? V oblasti Baku se pakovali i Francouzi i Angličané. Tak by se měli dohodnout kolik Azerbajdžánců a Arménů si kdo vezme. Jaké procento Vietnamců vezmou Francouzi a Američané. Z Afgánistánu polovičku Rusové a druhou Američané.

I my jsme tam poslali samopalníky. Takže hrst Afgánců do tzv. republiky Česko. Takže když si to rozdělej hlavně Angličani a Francouzi, tak už žádní utečenci nezbudou. Všichni, co se na rozdělování migrantů po Evropě pakujou, můžou klidně jít jednotit řepu. Od hodiny. Alespoň pár dní v životě budou lidem užiteční. Posílat lidi žít například z Ugandy na Island může jenom naprostej debil. Ale myslím si, že Island se v tichosti z EU vypařil. Tím se zachránil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…