Roman Pokorný: Málo muziky za hodně peněz nabízí o prázdninách Česká televize. Pro reprízy má ale nový kanál ČT3

28.07.2020 15:34 | Zprávy

Zatímco poplatky za českou televizi, ale i různé kabelové a internetové televize platí každý z nás i o prázdninách v plné výši, program je značně naředěn a rozhodně není v „plné výši“. Reprízy seriálů a televizních filmů, které střídají staré pohádky z archívu, anebo reprízy filmů, které už i na televizních obrazovkách mají premiéru dávno za sebou.

Roman Pokorný: Málo muziky za hodně peněz nabízí o prázdninách Česká televize. Pro reprízy má ale nový kanál ČT3
Foto: hns
Popisek: Televize s monoskopem

Pohled do programů tohoto týdne mluví jasně. Například průměrný věk pořadů vysílaných na jejich hlavním programu ČT1 je skoro dvacet let. Na dalších kanálech ČT je to samozřejmě ještě daleko horší. Konkrétně tento víkend ČT1 nabízela stále svým naplno platícím koncesionářům nejprve odpolední seriál Velké sedlo s datem vzniku 1987, potom český psychologický film Cizí lidé z roku 1983. Obvyklá nedělní polední pohádka Panenka z vltavské tůně byla stará 24 let. Tedy programy staré 33, 37 a 24 let. O moc lepší to nebylo ani v hlavním vysílacím čase od 20 hodin. Nejprve repríza českého filmu Domácí péče z roku 2015 a potom seriál Hříšní lidé města brněnského z roku 1998. Česká televize tak v neděli vysílala programy na svém premiérovém kanálu v průměru staré více jak 25 let. No a co, jsou prázdniny, říkají většinou na podobné výtky o nadbytečných reprízách odpovědní šéfové z Kavčích hor.

Největší konkurencí ČT1 je pak za koronakrize nově vzniklý kanál ČT3, který je důsledně věnován pořadům z archívu. Zde se ale sahá ještě do hlubší minulosti programů odvysílaných na České televizi, spíše ještě na Československé televizi, protože jde i o filmy z předlistopadové doby. Poslední víkend byl na programu ČT3 například typickou ukázku normalizační zábavy Haló, tady orchestr a balet ČST z roku 1980. Zvlášť baletní část tohoto hudebně zábavného programu je nejzábavnější.

Nedělní večer například vyhrála repríza Doktor od jezera hrochů, kterou vidělo více jak půl milionu diváků. O diváky by tedy nebyla nouze i o prázdninách.

Je to jeden z mnoha důkazů, že lidé hledají zábavu u televizních obrazovek také o prázdninách, stejně jako ostatní měsíce v roce. Hledají a často i více, ale hlavně platí 135 korun plus 45 korun jako rozhlasový poplatek, každý měsíc v roce, nehledě na to, kdy jsou školní prázdniny. Je docela s podivem, že ještě nikoho nenapadlo naopak na prázdniny nasadit do programu premiéry a tím nalákat diváky a odlákat je od repríz nejen na České televizi. Vloni se o to snažilo HBO, letos zřejmě kvůli koronakrizi, která zastavila i natáčení, chybí nové filmy. Tuto neděli však nabízelo HBO od 20 hodin premiéru americko-francouzského velmi dobře hodnoceného filmu Le Mans `66, který měl v kinech premiéru vloni. Investice do programu se prostě vyplatí a je jedno zda o prázdninách nebo jindy v roce. HBO se podle výroční zprávy daří také ekonomicky a počet předplatitelů postupně roste.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co říkáte na to, s čím OPĚT přichází vaši bývalí spojenci?

Český rozhlas upozornil na to, že resorty MV a MPO, vedené ministry za STAN, přišly s návrhem novely “šmírovací” legislativy. Od poloviny roku 2025 se mají sbírat nejen údaje o tom, že byl uživatel na internetu (tj.odkud) a jak dlouho, ale i “cílové” IP adresy. A jste se STAN za jedno, co se týká to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Velikonoce jako semafor

12:17 Ladislav Jakl: Velikonoce jako semafor

Téměř denně přes tenhle přechod chodívám. Naposled včera. A téměř denně tam bývám jediným, kdo na se…