Václav Kovalčík: Je třeba pořádek, bezpečí a všeobecná dostupnost informačních technologií

10. 7. 2018 21:42

Nejprve nám různé programy inzerují virtuálně, že jsou prý zcela zadarmo, ale jakmile si je spustíme, tak vyžadují dokoupení dalších licencí, aby mohly fungovat stoprocentně.

Václav Kovalčík: Je třeba pořádek, bezpečí a všeobecná dostupnost informačních technologií
Foto: pixabay.com
Popisek: Internet - ilustrační foto
reklama

To, že jsou „automatické věci“ za nekřesťanské poplatky, svědčí o nekalé a podvodné činnosti softwarových společností ve světě. Totéž se týká i antivirových společností, dále balíčku Microsoft Office – i potřebný Word není jen tak dostupný zdarma, ale za neetické poplatky.

Na druhé straně se potýkáme s kriminální hrozbou počítačových virů a infekcí. Kdyby tomu nebylo, žilo by se nám lépe, mohli bychom pokojně reálně a virtuálně vytvářet hodnoty, jenže někdo musí vydělat peníze na potenciálních hrozbách a katastrofách! Zločinci, kteří záměrně šíří virové počítačové infekce, nejsou vůbec trestáni, proto systém trpí přítomností reálné a virtuální kriminality. Na to doplácíme úplně všichni, když máme počítač a internet, neboť o pocitu bezpečí si můžeme v tomhle hnusně nastaveném systému nechat jen zdát.

Co bych však doporučil pro řešení této nezáviděníhodné situace, vlastně situací všech zemí, všech domácností, firem, úřadů a vzdělávacích institucí?

Jsem toho populárně-nepopulárního názoru, a to zákonem "zestátnit" všechny potřebné softwary a programy, vlastně "pozemštit," abychom se zbavili virtuálního chaosu kolem často nesmyslných výší cen. Zároveň by muselo dojít ke stanovení a domluvě jasných, etických a přehledných cen dodavatelů, nesměl by zároveň existovat chaos a "nesmyslné množení cen." Jsem přesvědčen, že do informačních technologií musí být vnesen pořádek, bezpečí a všeobecná dostupnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za svěření Hotelu Opatov do správy městské části

21:37 Petice za svěření Hotelu Opatov do správy městské části

Petice podle čl. 18 LZPS a zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním „za svěření majetku ve vlas…