Votava (LEV 21): Andreji, nedej se!

16.05.2017 5:28

Parlamentní štvanice na vicepremiéra.

Votava (LEV 21): Andreji, nedej se!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Podle zveřejněných ekonomických výsledků je vicepremiér Andrej Babiš nejúspěšnější polistopadový ministr financí. Andrej Babiš je ale i velice úspěšným podnikatelem, zaměstnává několik desítek tisíc lidí…. Jeho popularita,  ale i  preference hnutí ANO, u voličů stále stoupají. Naopak ČSSD dlouhodobě ztrácí a propadá se do průměrnosti. Pravicové strany ODS a TOP 09, jsou dokonce na prahu volitelnosti. Mnohým politikům už z toho pořádně bolí hlava…..     

Volby jsou již za 5 měsíců, proto ti ohrožení zprava i zleva, troubí na poplach, varují, že  Andrej Babiš stojí už před branami Strakovy akademie. Jejich sen o pohodlných parlamentních křeslech se začal hroutit.  Po řadě výstřelů, začal hon na Babiše.  Aby ten hon se těm lovcům vyplatil, přihodili k němu tradičně i prezidenta Miloše Zemana. Úspěch v těchto končinách se trestá.

V minulosti jsem nebyl nikdy voličem Andreje Babiše, ale po tomto divokém honu, nebudu  ani voličem ČSSD,… Však ten hon na Andreje Babiše, připomíná tak trochu neslavnou dobu po Vítězném únoru 1948. Dnes šibenice, ani doživotí, za jiné názory nehrozí. Přesto, v mnohém jsou si ty doby podobné. Tehdy také patřičný tlak K. Gottwalda a zmanipulované svazácké ulice, vytvořil podmínky pro demisi a následnou  výměnu ministrů. Členy vlády se stali poslušní lokajové. A ti úspěšní podnikatelé, zemědělci, řemeslníci, ale i prostí lidé, často jen s jiným názorem,  se stali lovnou zvěří. Úspěšný sedlák se tak stal přes noc kulakem,  nepřítelem lidu, následně byl rozparcelován, krávy a kozy mu byly odvedeny, kravín byl vyvlastněn, slepice rozkradeny….Tento způsob likvidace, snad již Babišovi nehrozí, je jiná doba, pravda,  s ní ale přišly  i jiné metody.

Andrej Babiš, jistě není tím čistým beránkem, či bílým obláčkem, na parlamentním nebi. Přesto jím řízeném ministerstvo financí bylo, či ještě je úspěšné. Hospodaření ČR je vysoce přebytkové. Před TV kamerami si všichni ministři s nataženou rukou  pochvalovali dohodu s MF. 

Něco se muselo stát, že místo pochvaly přišel vyhazov…. Co nevadilo před posledními parlamentními volbami, dnes vadí těm stejným kazatelům morálky. Ten úspěšný Andrej Babiš proto musí jít z vlády…. Čas jistě vyhodnotí tento Sobotkův krok. A samotný Sobotka, ten bude přežívat ve strachu z každého nového rána. Jeho dnešní pravicoví spojenci, ho již brzy hodí přes palubu. Sobotkovy dny jsou sečteny,  ČSSD skončí hluboko v poli poražených. Český volič není hlupák.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…