Huml: Co bych udělal na Radkově místě

24.05.2011 15:20

První prohlášení po opětovné volbě do funkce předsedy by se neslo v duchu síly mandátu. Srovnal bych si v hlavě, že s žádným guru nechci mít nic společného. Omezil bych jejich vliv na nulu. Svůj tým bych najmenoval tak, aby do vedení strany přišli lidé nepoznamenaní neústavními kroky, ale ani nepoznamenáni šmírováním, vydíráním a vším tím blátem, které si svým chováním způsobili a které prostě vyšlo najevo. Začal bych znovu a jinak.

Huml: Co bych udělal na Radkově místě

Věci veřejné stojí na rozcestí. Vidím jedinou možnou šanci na záchranu. Na Radkově místě bych velmi pečlivě analyzoval reálný stav. Kdyby to udělal opravdu poctivě, zjistil by, že objektivně bylo zjištěno, že existovalo centum moci, které neměl pod kontrolou, ač byl předsedou. Objektivně existovala firma ABL s holdingem VV, která na Praze 11 aplikovala něco z plánů Víta Bárty a napakovala se. Objektivně existoval plán jak se napakovat i na celostátní úrovni, byť jen deklarovanými 10%, což je v naší kotlině objektivně pokrok. Ale kdo jednou čuchne k 10% bude chtít víc. Plány v nemravném Etickém kodexu i praktická realizace na WC poradách z nahrávky byly v rozporu s Ústavou ČR a velmi bych se bál, že někoho napadne to zažalovat a strana bude rozpuštěna. Byl bych těžce uražen tím, co jsem slyšel na nahrávce z úst všech guru. 

Naštval bych se. Velmi, protože existuje řada poctivých členů, kteří s Vítem Bártou a jeho paranoidním světem nemají nic společného. A opět mne zvolili. Věděl bych, že se spoléhali a spoléhají na mě, jako na bývalého novináře se skvělou pověstí a čekali ode mne stejné výkony jako na televizní obrazovce i ve funkci skutečného předsedy, kterým jsem dosud nebyl. Pochopil bych, že zvolen jsem byl právě proto, že nejsem guru. Přiznal bych si, že jsem dělal chyby, když jsem se na lidi kolem VB spolehl a nechal si diktovat, kdo mi bude dělat náměstky a jakým směrem se bude celý tým ubírat. Připravil bych se i na to, že dřív nebo později vyjde najevo i fakt, že ne všichni byli poctiví.

První prohlášení po opětovné volbě do funkce předsedy by se neslo v duchu síly mandátu. Srovnal bych si v hlavě, že s žádným guru nechci mít nic společného. Omezil bych jejich vliv na nulu. Svůj tým bych najmenoval tak, aby do vedení strany přišli lidé nepoznamenaní neústavními kroky, ale ani nepoznamenáni šmírováním, vydíráním a vším tím blátem, které si svým chováním způsobili a které prostě vyšlo najevo. Začal bych znovu a jinak. Pokud by ve vedení strany nebyl žáný guru věděl bych, že jednání s premiérem a ostatními koaličnmími partnery bude ve zcela jiném duchu. I oni by si uvědomili, že již nejsem pod vlivem jiných, ale sebevědomý a poučený předseda obrozené strany. I u veřejnosti bych přestal být vnímán negativně jako nesvéprávný a stále stejné věty opakující jedinec a možná by začaly i růst preference.

Smutné bylo, že jsem včera večer viděl stále stejného Radka Johna, který si do týmu K9 (mimochodem neústavní uskupení, které nemá co rozhodovat o zákonech) jmenuje opět superguru Bártu, do vedení strany guru Peak a guru Klasnovou. 

Dotaz Stanislavu Humlovi můžete položit ZDE

##MINIPAS 2272##

SLEDUJEME téma peníze za mlčení ve VV
SLEDUJEME TÉMA Vládní krize

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: humlstanislav.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Výměna šéfa, který se zasloužil o klíčové výsledky, je totální nonsens

17:03 Černochová (ODS): Výměna šéfa, který se zasloužil o klíčové výsledky, je totální nonsens

Komentář na facebookovém profilu k informacím o plánované výměně v čele BIS