Chystá nová německá vláda na Evropu nějakou novou německou habaďůru? Evropu trápí největší migrační krize od roku 2015. Amerika postupuje mílovými kroky k socialismu. Ve zbrojení ji předhánějí Čína i Rusko. Požárem poškozená katedrála Notre Dame se renovuje na památník „environmentalismu a sociální spravedlnosti“. A Boris Johnson cituje Lenina. Nás se bezprostředně nejvíc týká politika nové německé červeno-žluto-zelené vlády (též Němci přezdívané „semaforová“), která brzy přebírá předsednictví EU. Co na nás Německo chystá?
„Troufejme si více pokroku,“ praví titul jejího programu. S parafrází hesla francouzské revoluce to bude pokrok k větší „svobodě, spravedlnosti a udržitelnosti“. Přispěje k tomu jistě, z těch zábavnějších inovací, třeba uzákonění kanabisu pro „rekreační účely“, nebo snížení volebního věku na 16. Konec uhlí se přiblíží z dosud plánovaného roku 2038 už na rok 2030, zpětinásobí se solární zdroje, zčtyřnásobí větrné, a 2 % území se věnují na budování obnovitelných zdrojů. A usilovat se bude o „posílení ekologických reforem v zahraničí“.
Omezí se ilegální imigrace – vylepšením metod imigrace legální včetně sjednocování rodin a urychlení azylového procesu a větších pracovních příležitostí a povolení. Na druhé straně se má usnadnit navracení neoprávněných imigrantů pomocí finančních příspěvků na cestu, ale bez násilných deportací, zřejmě na základě dobrovolnosti. Ve výsledku se tedy imigrace pravděpodobně zvýší a reemigrace zdraží. Říkají tomu noblesně „nový začátek v migraci a integraci, jaká se sluší na moderní imigrační zemi“.
Nás – a celé EU – se ale nejvíc týká pokrok k „federálnímu evropskému státu“ – jemuž by zřejmě Německo opět rádo bylo vůdcem?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Martin Huml
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

13:21 „Na tom závisí Fialův osud.“ Překvapivě k útoku na Írán
Fialova vláda se postavila jednoznačně proti Íránu a schvaluje americké a izraelské útoky, což se jí…
- 10:24 Rumunský model. Zbořilův strach, jak se zachrání „kauza bitcoin“
- 18:55 Studená sprcha ohledně Blažka. „Opozice nemůže nic.“
- 9:53 Jako 30. léta. Zbořil o Fialovi a Merzovi
- 16:38 Jurečkova čísla o přínosu Ukrajinců: Je to usvědčený lhář, připomíná Holec
- 14:20 Jako covidová opatření, bude to ošklivé. Erik Best k boji mezi EU a Trumpem