„Ožebračí vás. Hlásí to předem.“ Petr Bystroň: Co přichází z Německa

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
08.06.2021 13:05 | Rozhovor

„Zelení jsou naštěstí tak hloupí, že před volbami říkají, co za zvěrstva plánují po volbách. Momentálně je v diskusi zdražení benzínu a zrušení letů na krátké vzdálenosti,“ říká poslanec německého Bundestagu za Alternativu pro Německo (AFD) Petr Bystroň. V souvislosti s možným vítězstvím Zelených v Německu mluví o vyvlastnění střední třídy, zhoršení vztahů s Ruskem nebo o poučování Čechů a Slováků. „Vyvlastnit střední třídu a ze všech lidí udělat pouze nic nevlastnící, a tudíž na měsíčním příjmu ze své práce závislou masu pracovní síly pro nadnárodní koncerny,“ popsal Bystroň cíle Zelených, dle něj propojených s nadnárodními koncerny.

„Ožebračí vás. Hlásí to předem.“ Petr Bystroň: Co přichází z Německa
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Už v září se v Německu konají volby do Spolkového sněmu. Jak vidíte šanci vaší „domovské“ strany AfD? Čím podle vás můžete voliče oslovit, získat?

Teď o víkendu jsme zrovna dostali přes dvacet procent v zemských volbách v Sasku-Anhaltsku a jsme tam už druhou volební periodu za sebou druhou nejsilnější stranou za CDU. Obzvlášť nás těší skutečnost, že nás volí nejvíce mladých lidí. Při volbách do Bundestagu na podzim očekáváme víceméně podobný výsledek jako před čtyřmi lety. Vzhledem k šílené ostrakizaci po celou dobu je to obrovský úspěch. Za normálních podmínek bychom měli přes dvacet procent. A kdyby nás nosili tak na rukách jako teď Zelené, tak máme kancléře.

Zelení zatím podle průzkumů vyhrávají. Jak vidíte jejich skutečné šance ve volbách a čím si jejich úspěch u voličů vysvětlujete?

Strana Zelených je ve většině evropských zemí marginálním hráčem na politické scéně. I v současném Bundestagu jsou nejmenší frakcí. Nárůst jejich preferencí je výsledkem neuvěřitelně masivní podpory ze strany médií za poslední rok a půl. Šéf Zelených Habeck byl nejčastěji zvaným hostem, a Co-šéfka Baerbocková druhá ve velkých politických diskusních formátech za minulý rok. Není se čemu divit. Zatímco většina obyvatelstva volí konzervativně, novináři jsou levičáci. V nejnovějším průzkumu Německého svazu novinářů DJV vyšlo najevo, že 92 procent mladých novinářů ve veřejnoprávní televizi by volilo Zelené, socialisty nebo komunisty. Konzervativní CDU u nich nedostala ani 3 procenta, takže kdyby bylo podle novinářů, tak vládnoucí strana kancléřky Merkelové by nebyla ani v parlamentu.
 
Domníváte se, že úspěch, o kterém mluvíme, ovlivní zásadnějším způsobem problémy s nepřiznanými příjmy Annaleny Baerbockové, kandidátky Zelených na post kancléřky? Co jiného ještě může zhatit vítězství Zelených?

Ano, ten trend je markantní, Baerbocková dělá jednu chybu za druhou, nejen při deklarování svých prémií, (které si mimochodem jako šéfka strany sama přiklepla), ale i v jiných bodech. Už asi osmkrát musela změnit svůj životopis. Je to spíš taková kniha pohádek než opravdové CV.

Navíc Zelení jsou naštěstí tak hloupí, že před volbami říkají, co za zvěrstva plánují po volbách. Momentálně je v diskusi zdražení benzínu a zrušení letů na krátké vzdálenosti. No to víte, už se všichni těšíme, jak si s kancléřkou Baerbockovou za pár let vyrazíme na kole na letní dovolenou na Mallorcu.
 
Pokud se Zelení opravdu dostanou do vlády, co by to podle vás pro Německo znamenalo? Jaké změny v tu chvíli očekávat například v německém průmyslu? Podívejme se konkrétně například na velké korporace, jako je třeba VW…

Zelení jsou koupení mezinárodními koncerny. Budou prosazovat Great Reset a další globalizaci. Zničí a úplně vyvlastní střední třídu.

Už někdy začátkem tohoto roku se v tisku objevila informace, že Zelení chtějí v Německu omezit stavbu rodinných domů, neboť zabírají příliš místa, spotřebovávají hodně stavebních materiálů a vedou k rozrůstání měst, a tím i k většímu dopravnímu provozu… Pokud je to pravda, co v případě vítězství Zelených v tomto směru čekat? A jakou reakci v tom případě očekávat od běžných německých občanů?

Ano, to je přesně jeden aspekt jejich agendy – vyvlastnit střední třídu a ze všech lidí udělat pouze nic nevlastnící, a tudíž na měsíčním příjmu ze své práce závislou masu pracovní síly pro nadnárodní koncerny. Když si k tomu přičtete zrušení hotovosti a totální kontrolu sociálních sítí, tak výsledkem je 1984.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: David Hora

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vládní strany chtějí privatizovat v krajích.“ Konečná po eurovolbách opět šikuje voliče

18:55 „Vládní strany chtějí privatizovat v krajích.“ Konečná po eurovolbách opět šikuje voliče

„V rámci celé EU oslabila fanatická linka, která byla schopna obětovat všechno – naši životní úroveň…