V sobotu proběhla další demonstrace Jindřicha Rajchla. Tentokrát se řečnilo kratší dobu a pak následoval pochod na Letenskou pláň. Velké spory se vedou o počet účastníků, kdy média demonstrantům nenakloněná udávají „pár tisíc“, zatímco organizátoři hovoří o desítkách tisíc. Vládní politici pak srovnávají počet účastníků se Dny NATO, které probíhaly ve stejné době. Myslíte si, že je fér porovnávat demonstraci v podstatě s estrádou?
Samozřejmě, že není a čísla dle všeho taky nesedí. Ale jak už jsme si zvykli u vládních papalášů a demagogů z médií hlavního proudu, kteří jim jdou na ruku, tak když jde o demonstrace Bambilionů chvilek proti demokracii, tak jsou počty statisícové, zatímco jde-li o demonstrace „nepravověrných“, „dezolátů“, „konspirátorů“ či „proruských švábů“, tak se jedná o tisíce, ideálně pak nižší. Nacisti, komunisti, takzvaní liberální demokraté – jiná pojmenování, podobné nejen propagandistické praktiky. Bohužel.
V USA pomalu sílí názor (hlavně kvůli Joeu Bidenovi), že by se měla zavést vrchní věková hranice pro politické funkce. Komentátor a autor komiksu Dilbert Scott Adams ovšem podotkl, že současná stará garnitura nemůže své pozice opustit. Protože by to znamenalo, že se přijde na to, co všechno ve funkci dělali. Byl byste pro zavedení věkového limitu i u nás?
Nejsem toho fanouškem, jakkoliv to může v souvislosti s výkonem vrcholných politických funkcí mít své opodstatnění. Obzvláště když máme před očima evidentně senilního páprdu Bidena v čele jaderné mocnosti. Dílem nechtěného pak tato situace může řadě lidem otevřít oči v tom, kdo vlastně ve skutečnosti stojí za řízením a vedením států a světa. A že politici jsou v drtivé většině pouze špatní herci a loutky řízené ze zákulisí. Ať už si toho jsou, nebo nejsou vědomi. Ale zpět k vaší otázce. Spíše by se měl pečlivěji prověřovat zejména psychický stav u kandidátů na exponované funkce. Věk totiž není ten nejpodstatnější faktor. Řada lidí je i v pokročilém věku svěží fyzicky, ale i psychicky a často mohou ostatním nabídnout více, než takzvané „mládí vpřed“. A co se týká opuštění pozic, tak kapři si rybník samozřejmě sami nevypustí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Šebesta
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

9:02 Stranický týdeník, dříve „orgán“. Předvolební Šafr do schránky
TÝDEN V MÉDIÍCH Nový ředitel ČT chce provést kontrolu hospodaření. Zná čísla z roku 2001, kdy stálo …
- 4:43 Trump hraje poker, Putin šachy. Kvůli degradaci elit Západu je jaderná válka reálná
- 4:44 Negramotnost, armáda a prezident Pavel. Historik Fidler kárá i vládu
- 18:52 „Osa zla“? Komu vadil šáh a nyní vadí i ajatolláhové
- 13:17 „A pak přišel Fiala zadním vchodem.“ Byla na setkání s premiérem a Pazderkovou
- 9:40 „Drogista Zelenskyj, podvodnice, finanční toky.“ Člen ODS až na hranu