Istanbulskou úmluvu nesmíme schválit. Sedmnáct zásadních důvodů od poslance Kobzy

18.11.2018 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Použití utajené nahrávky indisponovaného syna považuji za projev neuvěřitelné novinářské špíny. Koneckonců, metody paní Slonkové nikdy neoplývaly etikou. Nejsem si jist svojí umírněnou reakcí, kdyby se něco podobného stalo mně a mým dětem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec SPD Jiří Kobza, místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. „Hnutí SPD této vládě důvěru nedalo ani při prvním schvalování 11. 7. 2018. Nevidím důvod, proč bychom měli podpořit vládu s účastí ČSSD, která je prounijní, podporuje migraci, Istanbulskou smlouvu a další ultralevicové směřování nadnárodní Evropy, se kterým se SPD jako vlastenecké hnutí nemůže ztotožnit,“ vysvětluje.

Istanbulskou úmluvu nesmíme schválit. Sedmnáct zásadních důvodů od poslance Kobzy
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

Jaké jsou podle vás hlavní rysy Globálního paktu o migraci a mobilitě? Co nám jeho přijetím hrozí?

Globální pakt o migraci stírá rozdíl mezi uprchlíkem a migrantem. Vytváří nové kategorie uprchlictví (klimatický uprchlík, před bídou, násilím v rodině, ...). Převádí řízení migrace na úřady EU v Africe. Legalizuje dosud nelegální imigraci. Chápe imigraci jako základní lidské právo (tedy povinnost státu je přijmout a zajistit), zatímco my chápeme jako lidské právo emigraci a návrat do vlasti. Nebere ohled na rozhodování národních států a jejich vůli ohledně přijímání imigrantů. Nebere v potaz imigrační a azylové zákony národních států.

Vytváří pobídky k emigraci ze zdrojových zemí (politika přesídlování). Podporuje odliv místních „elit“ do Evropy, čímž oslabuje již tak vetché hospodářství zdrojových zemí. Peníze zasílané domů tvoří výraznou součást státního rozpočtu, a proto zdrojové země často odmítají spolupracovat při repatriacích vrácených migrantů. Vytvoří právní základ pro další jednání o počtech vnucených (legalizovaných, byť pro nás stále nelegálních) imigrantů do států, které je dosud odmítaly. Vytvoří právní prostředí pro žaloby proti státům, které odmítnou imigranty a respektovat jejich (domnělá) práva.

Zatěžuje státní rozpočet náklady na zabezpečení imigrantů, jejich integraci a na neziskové organizace, které ji budou zajišťovat. Po zkušenostech západní Evropy předpokládáme, že přijetím Globálního paktu dojde ke zvýšené imigraci do ČR a tím i ke zvýšení násilné kriminality a k teroristickým útokům, nehledě na okolnost, že migranti ze znepřátelených entit si přivezou svoje války i do Evropy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Oldřich Szaban

Martin Exner byl položen dotaz

Co když nevíte koho volit?

Souhlasím s Vámi, že chodit k volbám by se mělo, ale co když mám v posledních letech problém s tím, že není koho volit, protože mám ke každé z relevantních stran zásadní výhrady? Třeba na této vládě (stranách v ní) mi vadí, jak se snažíte zlehčovat problémy, které většina z nás má, jak lidi nálepkuj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vysypeme koše v Senátu.“ SPD vysílá do Prahy policistu

9:46 „Vysypeme koše v Senátu.“ SPD vysílá do Prahy policistu

Brno, konkrétně volební obvod Brno-město, již tento víkend čekají doplňovací senátní volby po náhlém…