Lidovec označil Okamuru za „ekonomického migranta z Tokia“, který se opičí. Proč?

14.08.2019 12:00 | Zprávy

ROZHOVOR „Rodina je základ státu. Pokud jde o podporu pracujících rodin, dnes se po nás opičí kdekdo. I ekonomický migrant z Tokia,“ říká v rozhovoru poslanec Ondřej Benešík (KDU-ČSL). Definice manželství jako svazek muže a ženy by podle něj měla být zapsána v české ústavě. V rozhovoru však zároveň vyjádřil obavy nad tím, jakou podporu homosexuální manželské svazky mezi poslanci mají. Pravděpodobnost, že návrh projde, je prý vysoká. „Ten, kdo volil Babiše nebo Piráty, prostě volil Istanbulskou úmluvu a homosexuální sňatky,“ tvrdí s nadsázkou Benešík.

Lidovec označil Okamuru za „ekonomického migranta z Tokia“, který se opičí. Proč?
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ondřej Benešík a Cyril Svoboda

Stále více se diskutuje o významu rodiny – muže a ženy v manželství. Jsou tradiční rodinné hodnoty ohroženy v rámci prosazování genderu, manželství a adopce dětí homosexuálů a podobně? Máme se podle vás čeho obávat?

KDU-ČSL je strana, která má v zásadních hodnotových otázkách jasno. Na rozdíl od většiny ostatních stran a různých populistických hnutí a politiků, kteří ještě před pár lety propagovali multikulturalismus a takzvaná práva menšin a dnes se tváří, že brání tradiční hodnoty, své postoje a program měnit nemusíme. Bohužel vnímáme relativizaci postavení tradiční rodiny, a proto jako KDU-ČSL navrhujeme, aby definice manželství jako svazek muže a ženy byla zakotvena přímo v Ústavě České republiky.   

Pokud dochází k narušování tradičního vnímání rodiny, jaký dopad to může mít na společnost, lidstvo, civilizaci? Proč je důležité ho zachovávat?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…