Petr Gazdík pro PL: Pan Babiš má co vysvětlovat. Selhává premiér, selhává Ministerstvo vnitra i spravedlnosti

13.11.2018 15:35

„Zcela jistě to může otřást vládou. Selhává tady Ministerstvo vnitra i spravedlnosti, selhává premiér. Považuji situaci za velmi závažnou,“ sdělil k novému vývoji v kauze Čapí hnízdo po výrocích premiérova syna v rozhovoru pro PL.cz Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých. „Poradíme se s ostatními stranami ve Sněmovně, jak to budeme řešit. Jestli vyvoláme hlasování o nedůvěře vládě. Každopádně pan premiér má co vysvětlovat. Jeho dnešní vysvětlení mě rozhodně neuspokojilo,“ doplnil.

Petr Gazdík pro PL: Pan Babiš má co vysvětlovat. Selhává premiér, selhává Ministerstvo vnitra i spravedlnosti
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radní Zlínského kraje, poslanec Petr Gazdík a náměstek hejmana Josef Zicha na jednání Zastupitelstva Zlínského kraje
reklama

Jaký máte komentář k novému vývoji v kauze Čapí hnízdo a výrokům Babišova syna na serveru seznamzprávy.cz o jeho údajném únosu a následně vyjádření premiéra, že jeho děti jsou psychicky nemocné?

Situaci považuji za mimořádné závažnou a za fatální selhání policie, státního zastupitelství a orgánů činných v trestních řízení. Jestliže policie není schopna Babišova syna dohledat během takové doby a Sabina Slonková ho dohledá a ještě s ním vede rozhovor, to považuji za tristní. Poradíme se s ostatními stranami ve Sněmovně, jak to budeme řešit. Jestli vyvoláme hlasování o nedůvěře vládě. Každopádně pan premiér má co vysvětlovat. Jeho dnešní vysvětlení mě rozhodně neuspokojilo.

To už mi částečně odpovídáte na otázku, co se bude dít dále. Jaký odhadujete další vývoj?

Měl by být v koordinaci stran, které nepodpořily vládu Andreje Babiše. S těmi se budeme bavit, jak budeme postupovat a jakým způsobem chceme situaci politicky řešit.

Může tato záležitost podle vás otřást vládou?

Zcela jistě to může otřást vládou. Selhává tady Ministerstvo vnitra i spravedlnosti, selhává premiér. Považuji situaci za velmi závažnou.

Budete usilovat o pád vlády, nebo budete požadovat odstoupení premiéra?

Budeme postupovat v koordinaci s ostatními stranami, které nepodpořily vládu Andreje Babiše. Po schůzce s nimi se k tomu vyjádříme.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Oldřich Szaban

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrozí nám energetická Bílá hora? Nekonečný zmar. Expert na energetiku Šnobr o tendru na Dukovany

4:47 Hrozí nám energetická Bílá hora? Nekonečný zmar. Expert na energetiku Šnobr o tendru na Dukovany

ROZHOVOR Základní a nezbytnou podmínkou pro pokrok v české elektroenergetice jsou zásadnější změny p…